На Рівненщині планують відкрити полювання на лисиць

У селі Тучин, що на Рівненщині, виявили сказ у лисиці, яка контактувала з домашньою собакою та людиною. У Гощанській громаді — це третій випадок сказу за останній тиждень. Влада розглядає можливість відстрілу лисиць, повідомляє Суспільне.

За даними Олександра Ліскевича, директора Гощанської районної лікарні ветеринарної медицини, у селі Тучин Гощанської громади 2 листопада скажена лисиця забігла у подвір'я будинку та напала на домашнього собаку.

«Лисиця прибігла у двір до власника зі сторони поля через город. Як розповів чоловік, він стояв на порозі й курив, забігла лисиця і кинулась до нього, але він встиг заховатися. У веранді лисиця зчепилася із собакою. Чоловік вбив лисицю, проколов вилами, але кров бризнула йому на руки та ноги»,  — каже Олександр Ліскевич.

Також Олександр Ліскевич додав, що це другий випадок виявлення сказу у Тучині. З 31 жовтня в селі ввели карантинні обмеження — заборонено вивозити собак, котів та диких тварин.

Голова Гощанської громади Микола Панчук підтвердив Суспільному, що хочуть регулювати чисельність лисиць шляхом відстрілу, щоб запобігти поширенню сказу.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.