На мера Вишгорода відкрили кримінальну справу

Поліція Київщини відкрила проти мера Вишгорода Олексія Момота кримінальне провадження за підозрою у неправомірному розпорядженні бюджетними коштами. 

Також посадовець підозрюється у проведенні закупівель з порушеннями процедури, і, ймовірно, роздачі гуманітарки, отриманої з-за кордону, під виглядом особистої благодійності, інформує УНН.

«У березні 2022 року Момот своїм розпорядженням сформував Добровольче формування Вишгородської міської територіальної громади №1, а потім сам же призначив себе командиром. Правоохоронців цікавить, куди були спрямовані понад 500 тонн піску та 450 бетонних блоків, після того, як були розібрані блок-пости», — ідеться у повідомленні.

Повідомляється, у квітні було затверджено програму підтримки цього та інших воєнізованих формувань на території громади на загальну суму понад 50 млн грн, з яких 40 млн 323 тис. грн на закупівлю матеріально-технічного забезпечення (речове майно, обладнання, паливно-мастильні матеріали, спецодяг, засоби спеціального захисту, придбання спецтехніки тощо) — кошти ці беруться з оплати послуг із благоустрою населених пунктів та експлуатаційних послуг. Ще 10 млн грн (також з коштів передбачених на благоустрій), відповідно до програми, спрямовуються на утримання автошляхів.

Також, у межах кримінального провадження планується встановити, куди поділися понад 30 тисяч літрів пального та понад 400 комплектів форми, закуплені за кошти громади.

Серед питань, на які, ймовірно, доведеться відповідати міському голові, чому тільки добровольці ДФТГ, яку він очолював особисто, отримували матеріальну допомогу обсягом 6 тисяч гривень на людину, а інші добровольчі формування були поза таким привілеєм.

Також привернуло увагу Нацполіції, — гуманітарка. Вишгород отримував її від міст-побратимів з-за кордону, однак, як скаржаться жителі — роздача велася за незрозумілими списками, а подекуди роздавалася від імені Момота.

Зокрема, правоохоронців цікавить проведення закупівель — міська влада підозрюється у порушенні тендерних процедур, зокрема, і в межах закупівель на забезпечення ТрО та встановлення блок-постів.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.