Майбутні студенти можуть самі порахувати свій конкурсний бал

Розрахувати свій конкурсний бал під час вступу вступники можуть скориставшись спеціально створеним калькулятором. Він доступний за посиланням:https://vstup.edbo.gov.ua/statistics/konkurs-calculator .

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

«Він дає змогу легко обчислити конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО (11 класів) або НРК5 (молодший спеціаліст, молодший бакалавр, фаховий молодший бакалавр) за результатами НМТ/ЗНО», — кажуть в міністерстві.

Інструкція:

  1. Заповніть поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності. Переглянути коефіцієнти можна в додатку 7 до Порядку прийому: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0379-24#n14  (для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року).
  2. Якщо вступ передбачає творчий конкурс, то додатково заповнюєте поле «Вступне випробування 5» з відповідним коефіцієнтом із додатку 7.
  3. Якщо вступаєте за напрямами аграрних наук, економіки та управління на основі НРК5 і складали або реєструвалися на БЄФВВ, заповнюйте поле «Вступне випробування 6» із ваговим коефіцієнтом 1.
  4. Зазначте суму додаткових балів (якщо маєте такі):
  • від 0–10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів ЗВО для вступу до нього на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6);
  • 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності Середня освіта (Фізична культура) та Фізична культура і спорт.

У наступних полях змініть значення коефіцієнтів (якщо потрібно):

  • регіональний коефіцієнт — якщо обраний ЗВО розташований у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській (1,07) або Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області (1,04).
  • галузевий коефіцієнт  — 1,02, якщо подаєте заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка (додаток 6 до Порядку прийому).
  • Після заповнення всіх полів натискаєте «Розрахувати» — калькулятор видасть підсумковий конкурсний бал.

Калькулятор достатньо гнучкий і враховує різні ситуації та бонуси для вступників. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.