Традицію приготування Затірки внесли до нематеріальної спадщини

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини поповнився четвертим елементом НКС від Донеччини. Традицію приготування Затірки у селі Крива Лука внесено як елемент нематеріальної культурної спадщини, який потребує термінової охорони. 

Про це повідомили в Донецькій ОДА.

«Йдеться про традицію приготування і споживання відродженої страви, яка серед мешканців села мала просту назву «Затірка». Нескладна у приготуванні, але поживна і доступна для кожної родини, ця страва впродовж тривалого часу входила до основного раціону харчування, оскільки виникла в ті часи, коли до України ще не було завезено картоплю та не з’явилися макаронні вироби», — ідеться у повідомленні.

Затірка мала вигляд густого наваристого супу і була поширеною стравою, її готували майже щодня.

Завдяки експедиціям місцевих дослідників були зібрані свідчення про те, що затірка побутувала в багатьох регіонах України, проте різнились способи її приготування. 

Наразі «Затірка» готується в усіх родинах мешканців села Крива Лука. Процес приготування страви є тривалим… Спочатку потрібно приготувати тісто, для цього зазвичай просіюють борошно, в яке по одному вбивають яйця, додають сіль та перемішують. Коли тісто можна «катати», починають затирати. Для консистенції можна додати трохи молока або води. Перетирають приблизно півгодини, до тієї миті, коли горошини з борошна мають однакову форму та розмір. 

Далі заготовки розділяють на дві частини, одну з яких сушать на печі чи в теплому та сухому місці для подальшого споживання, а другу — варять. Страву споживають як у будень, так і на свята.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.