На Черкащині створили унікальну українську світлицю
В селі Скориківка, що на Золотоніщині, створили українську світлицю. З експонатів є і Глечики, праски, дитячі люльки, автентичний одяг, старовинні рушники та ще пів тисячі експонатів українських традиційних речей.
Про це ідеться в сюжеті Суспільного.
За словами Тетяни Скорик, старости села, ідею виношували 10 років, а реалізувати її вдалося в грудні 2021 року. Речі збирали по всьому району.
«Люди старшого покоління приходять та просто ніби завмирають. Там хтось бачить свою молодість, хтось бачить рушничок своєї мами чи бабусі, і якісь згадки вже, навіть вголос починають розповідати, хто що знає. Молодше покоління, звичайно, трішки з подивом на це дивляться», — прокоментувала староста.
У коридорі Будинку культури розвішені вишиті рушники. Їх 150 штук. Це лише ті, які встигли реставрувати, розповіла місцева жителька Валентина Пономаренко. Вона збирала рушники 50 років і передала в музей, аби кожен побачив їхню унікальність.
«Також 16 жіночих вишитих сорочок та 5 чоловічих представлені в іншій кімнаті. Автентичний одяг займає особливе місце, зауважила жителька», — додала Валентина Пономаренко.
За її словами, серед речей побуту є бочка для замочування білизни, яку називали жлукто. До світлиці передала і свої рушники, зауважила місцева жителька Віра Глива. Тут влаштовують і репетиції творчих колективів села. Речі з кімнати використовують як реквізит на сцені.
Читайте також:
- На Черкащині дикі кабани розгулюють по селу
- На Черкащині в сільській школі створили екотеплицю
- На Чернігівщині руйнується храм Юрія Довгорукого
- У селі Іржавець з'явиться музей історії села
- На Житомирщині навчають гончарству