На Житомирщині запускається найбільший в Україні завод з первинної переробки промислових конопель

Проєкт реалізований «Ма'Рижани Хемп Компані» на базі реконструйованого льонозаводу запускає найбільший завод в Україні з переробки промислових конопель.

Це дозволить виробляти в Україні волокно для текстильної промисловості Європи та внутрішнього ринку, а також — сприятиме відновленню національної галузі луб’яних культур і розвитку економіки Житомирського регіону.

Про це повідомляє пресслужба «Ма'Рижани Хемп Компані».

«За два роки на місці колишнього льонозаводу постало сучасне виробниче підприємство з новими технологічними лініями. Наразі виробничі приміщення заводу 1-ої черги займають 10 000 кв. м, складські — 10 800 кв. м, а загальна виробнича потужність становить близько 14 000 тонн трести на рік»,  — ідеться у повідомленні.

У 2024 році було засіяно 890 га конопель для подальшої переробки, а у 2025 році компанія збільшила площі посівів до 1200 га — це робить «Ма'Рижани Хемп Компані» лідерами як в Україні, так й в Центральній та Східній Європі за об’ємами вирощування і переробки промислових конопель. 

На виробництві вже завершено цикл будівельних і пусконалагоджувальних робіт. А також триває тестування отриманої сировини на новому обладнанні та виготовляються перші зразки продукції для потенційних клієнтів.

«Оновлений завод спеціалізується на первинній переробці конопляної трести у довге волокно, що передусім використовується для виробництва текстилю високої якості та технічних тканин. Хоча перероблене довге волокно поки орієнтоване на експорт, компанія планує частину готової пряжі повернути в Україну — щоб стимулювати розвиток української fashion-індустрії», — зазначили в компанії.

Крім того, на заводі виготовлятимуть коротке волокно для нетканих матеріалів, паперу, будівельної та ізоляційної продукції. А також кострицю — екологічний матеріал для костробетону, ДСП, біопластику та підстилки для тварин. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.