Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
ФАО спрямує 150 мільйонів доларів на відновлення сіл України
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочинає здійснення Плану реагування на надзвичайні ситуації та оперативного відновлення із загальним бюджетом у 150 млн доларів США для надання підтримки постраждалим від війни сільським громадам України.
Про це стало відомо з офіційного сайту організації.
«Ми приступаємо до реалізації цього плану в момент, коли українські фермери, як і раніше, стикаються з величезними труднощами: від замінованих полів і знищеної інфраструктури до обмеженості доступу до ринків», — пояснює в.о. керівника Представництва ФАО в Україні Мохаммед Азука.
Він назвав три напрями допомоги:
- постачання ресурсів для найвразливіших фермерів та домогосподарств
- очищення полів від вибухонебезпечних предметів у прифронтових регіонах
- посилення спроможностей дрібних виробників через доступ до ресурсів, технічної допомоги та ринків.
За всіма трьома напрямками надаватиметься підтримка у вигляді проведення регулярного технічного аналізу та оцінок, що дозволить вживати адресні заходи, задовольняти потреби в отриманні надзвичайної допомоги та забезпечувати своєчасність та ефективність заходів щодо оперативного відновлення.
За даними проведеної Світовим банком четвертої оперативної оцінки збитків та потреб (лютий 2022 року – грудень 2024 року), загальні збитки та втрати у сільськогосподарському секторі України оцінюються майже у 84 млрд дол. США, при цьому на один лише іригаційний сектор припадає ще 1,6 млрд дол. США.
Завдані збитки включають знищені складські приміщення, об'єкти рибного господарства, системи аквакультури та багаторічні культури, а також вимушений забій худоби. Сюди ж відноситься знищена та втрачена техніка та обладнання, а також введені ресурси та вироблена продукція. Крім того, Україна зіткнулася з однією з найбільших криз, обумовлених військовими діями: станом на грудень 2024 року понад 138 000 км² земельних і 14 000 км² водних угідь виведено з обігу через наявність на них вибухонебезпечних пережитків війни та наземних мін.