У сільській громаді на Харківщині відремонтують дороги на 9 млн грн

У липні на території Циркунівської громади Харківської області планують розпочати капітальний ремонт п’яти доріг. Зокрема, на трьох вулицях з’явиться повністю нова дорога, яка змінить ґрунтову та з’єднає старостинський округ із центром громади та Харковом.

Загалом, на ремонт вищезгаданих доріг спрямують понад 9 млн грн, пише Слобідський край.

Цього року в Циркунівській громаді запланували чимало дорожніх ремонтів. Серед них і будівництво нових доріг. Зокрема, у Русько-Тишківському старостинському окрузі, де тверде покриття є лише на 20% вулицях, збираються асфальтувати відразу три вулиці — Лопатіна, Лісну та Макарова.

Саме ці вулиці сполучають два села — Руські Тишки та Черкаські Тишки з центром громади і безпосередньо з Харковом. За словами голови Циркунівської сільської ради Миколи Сікаленка, щодня цим шляхом рухається великий потік транспорту. Люди їдуть на роботу в Циркуни та в обласний центр. Проте добиратися вони мають змогу лише ґрунтовими шляхами.

«Ці вулиці не просто з’єднують між собою населені пункти. Ними місцеві жителі кожного дня їздять на роботу в Харків. Дорожнього покриття тут узагалі ніякого немає. Ситуація ускладнювалася у період дощів. Тоді ці дороги стають непроїзними», — розповів голова Циркунівської сільської ради.

Така ситуація має неабиякі негативні наслідки для сіл громади, каже сільський голова. Зокрема, через відсутність доріг між населеними пунктами та обласним центром немає автобусного сполучення.

«Через відсутність зручної логістики села стали неперспективними. Крім того, було відсутнє автобусне сполучення. Маршрутки не ходили туди. Тож після того, як дороги відремонтуємо, будемо виправляти цю проблему», — зазначив Микола Сікаленко.

Тому Циркунівська сільська рада визначила ремонт доріг у старостинському окрузі пріоритетним і ще минулого року розпочала роботу над проєктуванням майбутнього капремонту.

Кошти на проєктування виділили з місцевого бюджету. Безпосередньо сам ремонт буде виконуватися за обласні кошти.

Так, на ремонт вулиці Лопатіна виділено 1,5 млн грн, понад 2 млн грн спрямують на дорожнє покриття по вулиці Лісна. Ще 3 млн грн піде на ремонт дороги по вулиці Макарова.

Роботу бригади планують розпочати вже в липні. Окрім автошляхів старостинського округу, продовжать цього року ремонтувати дороги і в самих Циркунах. За словами Миколи Сікаленка, тут ситуація з логістичними можливостями трохи краща, асфальтованими є близько 80% вулиць села.

Зокрема, у громаді мають намір повністю завершити асфальтування вулиці Зарічанської. Частину покриття тут ремонтували у минулі роки. Тепер залишився ще один півкілометровий проблемний відрізок, на капремонт якого спрямують 1,5 млн грн.

«Загальна протяжність дороги по цій вулиці сягає 2,5 км. Після ремонту останньої ділянки вулиця буде оновлена повністю. Її ремонтували поетапно. Частину коштів виділяли з місцевого бюджету, частину — з обласного», — розповів Микола Сікаленко.

Ще близько 1,5 млн грн від Харківської обласної ради громада отримала на ремонт дороги по вулиці Горького. Також сільською радою розробляється проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт дороги по вулиці Зелена.

«Зрозуміло, що всі дороги ми відразу не відремонтуємо. Тому паралельно цього року на тих вулицях, де ситуація складна, ми проводимо грейдерування ґрунтових доріг. На ці роботи з місцевого бюджету спрямуємо 49 тис. грн», — додав сільський голова. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.