Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Кристалізація меду не впливає на його якість — знавці
Кристалізація меду відбувається через склад меду — перенасичення розчином цукру. Мед переважно складається з двох типів цукрів: глюкози та фруктози. Співвідношення цих цукрів сильно впливає на швидкість кристалізації меду.
Про це пише видання Itvmg.com.
«Глюкоза має тенденцію кристалізуватися швидше, оскільки вона менш розчинна у воді в порівнянні з фруктозою. Коли глюкоза кристалізується, вона відокремлюється від води та утворює крихітні кристали», — кажуть знавці.
На процес кристалізації можуть впливати кілька факторів:
- Температура: мед кристалізується швидше за нижчих температур. Ось чому мед, що зберігається у холодильнику, кристалізується швидше, ніж при зберіганні при кімнатній температурі.
- Джерело нектару: мед, виготовлений з нектару з вищим вмістом глюкози (наприклад, конюшиновий, ріпаковий або соняшниковий), кристалізується швидше.
- Присутність частинок: пилок або шматочки воску можуть стати зародками кристалізації меду.
Поширеною помилкою є те, що кристалізований мед зіпсувався або має низьку якість. Це не відповідає дійсності. Кристалізація — природний процес, що не впливає на смак і харчову цінність меду. Фактично, деякі люди віддають перевагу кристалізованому меду через його кремову текстуру і легкість нанесення на хліб чи булочки.
Найпростіший спосіб декристалізації меду — це м'яке нагрівання:
- Наповніти миску або каструлю теплою водою (не киплячою) і помісти до неї банку з медом. Уникати прямого нагрівання, оскільки це може погіршити якість меду.
- Іноді обережно помішувати мед, щоб поступово розподілити тепло.
- Продовжувати перевіряти консистенцію меду. Як тільки він повернеться до рідкої форми, вийняти його з води.
Знавці зауважили, важливо уникати перегріву меду, оскільки високі температури можуть зруйнувати природні ферменти та антиоксиданти, зменшуючи його поживну цінність. В ідеалі температура не повинна перевищувати 40°C.