Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Блогер з Донеччини шукає новий дім для власного стада корів та кіз
Житель прифронтового села неподалік Краматорська на Донеччині, Максим у свої 18 років тримає десятки голів великої рогатої худоби і кіз.
Цим хлопець і заробляє на життя — продає молоко, сир, бринзу власного виробництва. Максим мріє про житло, де буде безпечно. Втім, евакуюватися, каже, готовий лише з усією худобою.
Про історію молодого блогера та фермера повідомляє ТСН.
До лінії фронту від дому хлопця — менше 20 км. Щоб усе встигати, щодня прокидається о 3:30 ранку. Водночас Максим веде сторінку ТikTok під ніком maksim_910. Хлопець показує своїх годувальниць — корів: як тварини пасуться, теляться, живуть під обстрілами.
«Пас корів, скучно було, думаю, зніму ТikTok. І воно якось пішло-поїхало. Тисяча набралася сама тих підписників, і я давай ефіри знімати. Там людей багато, по 300–400 глядачів було. Ну і пішло діло. Мені сподобалося, і знімаю тепер кожен день відео», — каже Максим.
Батько Максима загинув на війні. Воював від 2014 року, був добровольцем і прийняв останній бій на Бахмутському напрямку. Мати зараз перебуває з сестрою в Харкові. Дівчина потрапила в аварію і проходить реабілітацію.
«Треба ж якось виживати, грошей немає. Поки сам тягну, а потім, може, будуть допомагати», — розповідає хлопець.
Окрім тваринництва, каже, роботи поблизу майже немає. Сусідів у селі практично не залишилося. Усі, хто не виїхав, тримають корів або працюють пастухами.
«Живуть люди, працюють, допомагають. Ну а що, куди ж діватися? У мене чоловік пасе один, другий чистить сарай. Виїхати — корів не вивезеш. А за копійки корову не продаси. Я б не віддав. М’ясники задарма беруть», — каже Максим.
Завдяки підписникам, додає, вдалося зібрати кошти, щоб викупити з бойні корів.
Щоб допомогти Максиму та його тваринам з житлом чи прихистком подалі від лінії фронту — можна звернутися на електронну пошту — info@tsn.ua.