Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Компостування в Україні стало незаконним через нові зміни
У жовтні 2024 року в Україні було внесено зміни до закону про управління відходами, які фактично заборонили компостування гною та органічних решток. Це суперечить руху до органічного виробництва та створює перешкоди для суб’єктів господарювання, які тепер потребують дозволів на компостування.
Про це сказала Людмила Циганок, президентка Асоціації професіоналів довкілля (PAEW) на конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», яку організувала BTU Biotech Company.
«Через ці законодавчі зміни гній і компостування, які є вкрай важливим для здоров’я ґрунтів, опинилися поза законом. Аграріям тепер потрібен дозвіл на компостування гною. Спільними зусиллями вдалося добитися того, що до 15 червня 2025 року буде пролонговано дію декларацій про відходи», — зазначила Людмила Циганок.
Тож у бізнесу та комунальних підприємств є ще півроку, щоб підготуватися до таких змін.
Експертка зазначає, що така ситуація є наслідком правового нігілізму та розсинхронізації органів державної влади.
Незважаючи на те, що Україна прагне до євроінтеграції, її законодавство не відповідає європейським стандартам, що створює перешкоди для розвитку бізнесу та екологічного прогресу.
Крім того, експерти висловили стурбованість щодо скорочення кількості фахівців довкілля в Україні.
«За останні три роки кількість фахівців довкілля, які можуть покращувати поводження з навколишнім світом, скоротилася в 10 разів. Це означає, що майбутнє покоління українців не отримує достатньо знань про екологічні проблеми та шляхи їх вирішення», — каже експертка.
Екологиня та її колеги із PAEW закликають владу до негайних дій щодо усунення правового нігілізму, синхронізації законодавства з європейськими стандартами та підтримки освіти в галузі екології.