Знавці пояснили, для чого варто обробляти насіння соняшника перед посівом

Захист соняшнику розпочинається з протруєння насіння. Переважно обробка відбувається на насіннєвому заводі і вже протруєне приходить до замовника. 

Якщо є необхідність додатково обробити посівний матеріал соняшнику інсектицидним протруйником, то серед засобів бренду Дефенда є такі препарати як Латіна (клотіанідин, 600 г/л) з нормою 4,5-7 л/т або Метакса (тіаметоксам, 350 г/л) з нормою 6-10 л/т.

Обробка цими препаратами захищає насіння та сходи культури від таких шкідників як: дротяники, несправжні дротяники, мідляки, попелиці, довгоносики.

Про це розповів Валентин Видибура, менеджер із розвитку агротехнологій Центрального регіону «LNZ Group» для Kurkul.com. 

Також не варто забувати про обробку грунту ще до початку сходів соняшника проти дводольних та злакових бур'янів. Є кілька варіантів:

  • Однією з найбільш дієвою є схема ґрунтового захисту з діючою речовиною тербутилазин, 500 г/л, (Айдахо), з нормою 1,5-2,5 л/га та пропізохлор, 720 г/л (Сора Нет), з нормою 2,0-3,0 л/га. 
  • Можливе використання одного гербіциду, який поєднує в собі ці дві діючі речовини, як от Старлент (пропізохлор, 360 г/л + тербутилазин, 190 г/л), з нормою 3,8-4,5 л/га).
  • Також часто використовують поєднання тербутилазин та метолахлор. В лінійці Дефенда це гербіциди ДаблТрай ( S -метолахлор,960 г/л) та Айдахо (тербутилазин, 500 г/л). 
  • Можна застосувати гербіцид, який вже включає ці діючі речовини — Нованте (S -метолахлор, 312,5 г/л + тербутилазин, 187,5 г/л) з нормою 3,5-4,5 л/га.

Валентин Видибура зазначає, що важко зробити прогноз, які хвороби будуть домінувати на посівах соняшнику в сезоні 2025 р. Але він каже, що їх кількість збільшується, адже культура щороку займає левову частку від загальних площ.

Ще одним фактором в поширенні хвороб є тенденція до зменшення глибокого обробітку ґрунту.  Пожнивні рештки зберігаються на поверхні ґрунту і зберігають збудників хвороб, які успішно перезимовують при теплих та вологих зимах.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.