Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Громади на Рівненщині боротимуться з отруйним борщівником
У Рівненській області представники місцевої влади прийняли три програми боротьби з борщівником Сосновського.
Цю отруйну рослину централізовано знищуватимуть у Шпанівській територіальні громаді на площі близько 6 га, у Великоомелянській на ТГ — 1 га та в Корнинській ТГ — на 1,5 га, пише РадіоТрек.
Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
«Борщівник Сосновського – отруйна рослина, яка спричиняє складні опіки шкіри. Згідно із законодавством України знищення борщівника є обов’язком місцевих органів влади. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення», — наголосив чиновник.
Як було відомо раніше, ефективними способами боротьби з борщівником є систематичне скошування, зрізування товстих коренів на глибині 10-15 см. Найефективніший засіб боротьби — хімічний. За появи першої розетки рослину належить обробити гербіцидами суцільної дії, а саме — препаратами гліфосатної групи.
Якщо ж упустили момент і рослина зацвіла, то скошену квітку обов’язково треба спалити, бо насіння дозріває навіть тоді, коли рослина скошена (одна рослина дає 15-20 тис. летючих насінин, які можуть проростати в ґрунті навіть через 10-12 років).
Сергій Подолін закликав очільників територіальних громад Рівненщини більш активно долучатися до вирішення проблеми з цією отруйною рослиною.
Також він нагадав, що землекористувачам, які не вживають заходів боротьби з борщівником, загрожує адміністративна відповідальність.
Проте корови, поїдаючи силос із борщівника, давали молоко з гірким присмаком, яке ставало непридатним для споживання як людьми, так і тваринами.
Використання в вигодовуванні тільки для м'яса було не виправданим, тому запроваджену культуру з часом перестали використовувати. Розростання та визрівання покинутого борщівника стало тихою катастрофою.