Жителька села Шепіт створила бізнес на переробці форелі

Жителька села Шепіт, Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Матійчук стала засновницею сімейного крафтового виробництва «Eco fish meat». 

Щоб збільшити собівартість та продажі вирішили переробляти форель та ікру, засолювати і вже в упакованому вигляді продавати. А щоб був більший асортимент — почали ще виготовляти м'ясні чипси джеркі та в'ялити м'ясо. 

Про це повідомила Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО.

Наразі підприємство вже почало працювати над удосконаленням пакування та фасування продукції.

«Мрію про сімейне крафтове вирбництво, про яке будуть знати всі: як в Україні, так і за кордоном. Плануємо в літній період закуповувати в місцевих жителів чорницю, суницю, гриби для подальшого сушіння. Таким чином місцеві мешканці будуть мати можливість отримати додатковий дохід», — каже Світлана.

Свій бізнес жінка почала ще в 2017 році, тоді разом з чоловіком розводили мальок форелі і вирощували її до товарної риби.

Свою продукцію Світлана Матійчук реалізовувала на ринку та в роздрібних точках, а отже залежала від локального попиту. 

Водночас, підприємиця шукала шляхи подальшого розвитку своєї справи, взимку запустила продаж продукції через соціальні мережі: https://www.instagram.com/efm_craft/. Адже в асортименті виробництва — поживні продукти тривалого зберігання, що є перевагою в сучасних умовах.
Джеркі (англ. jerky) — шматочки м'яса, маринованого, висушеного чи в'яленого.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.