Вишня

170

Вишня — це плодова культура, яка широко вирощується в багатьох країнах світу. Зазвичай це дерево або кущ, який може досягати висоти від 1 до 10 м.
Є членом сімейства розоцвітих і тісно пов'язана з черешнею. 

Вишня — це цінна культура, яка має широкий спектр застосування. Вона є важливим джерелом продуктів харчування, сировини та декоративного матеріалу.

Основні характеристики

Кора має сіро-коричневий колір. Листя широкоеліптичні, загострені, темно-зелені зверху, світліші знизу. 

Квітки вишні білого кольору, іноді рожеві, зібрані по 2-4 квіти. Вони мають приємний аромат і є хорошим джерелом нектару для бджіл.

Плоди вишні круглі, соковиті, солодко-кислі, з кісточкою приблизно 1 см в діаметрі. Вони дозрівають з червня по серпень. 

Історія

Вишня є однією з найдавніших культурних рослин. Її дикі предки зростали в Європі, Азії та Північній Африці. Найдавніші свідчення про вирощування вишні датуються 8000 роком до н.е. Вони були знайдені в Анатолії (сучасна Туреччина).

У Стародавньому Римі вишня була дуже популярною рослиною. Її плоди вживалися в їжу, використовувалися для приготування напоїв та ліків. Вишня також була символом любові та краси.

У Середньовіччі вишня поширилася в Європу та Азію. У цей період вона стала однією з найважливіших плодових культур. Вишня використовувалася для приготування вина, лікерів, варення та інших продуктів харчування.

У Новий час вишня була завезена в Америку. Вона швидко стала популярною культурою в цьому регіоні.

Сьогодні вишня є однією з найпопулярніших плодових культур у світі. Вона вирощується в багатьох країнах, включаючи США, Китай, Туреччину, Іран, Італію та Іспанію.

Вишня має важливе культурне значення в багатьох країнах. Вона є символом весни, любові та краси. У багатьох культурах вишня пов'язана з весіллям і народженням дитини.

Практичне використання

Вишня є цінним джерелом вітамінів і мінералів, включаючи вітамін С, калій, магній і марганець. Вона також містить антиоксиданти, які можуть допомогти захистити організм від пошкодження вільними радикалами.

Вишня має широкий спектр застосування в кулінарії. Її можна їсти свіжою, використовувати для приготування варення, компотів, джему, соків, наливок та інших напоїв. Вишня також використовується в кондитерській промисловості для приготування тортів, тістечок, печива та інших десертів.

Вишня — це популярна культура для озеленення. Вона є красивим декоративним деревом або кущем, яке може внести яскраві фарби в будь-який сад.

Вишня має кілька важливих економічних переваг. Вона є важливим джерелом продуктів харчування та сировини для харчової промисловості. Вишня також є цінним джерелом деревини, яка використовується для виготовлення меблів, паркету та інших виробів.

Технологія вирощування

Технологія вирощування вишні включає в себе наступні етапи:

Вибір сорту. При виборі сорту вишні необхідно враховувати кліматичні умови регіону, в якому вона буде вирощуватися, а також її призначення. Для промислового вирощування вишні використовують сорти з високою врожайністю і стійкістю до хвороб і шкідників. Для домашнього саду можна вибрати сорти з різними термінами дозрівання, щоб мати свіжі ягоди протягом усього сезону.

Підготовка ґрунту. Вишня добре росте на родючих, добре дренованих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією. Перед посадкою ґрунт необхідно перекопати і внести органічні добрива.

Посадка. Саджанці вишні можна висаджувати навесні або восени. При посадці необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Відстань між деревами повинна становити не менше 3 метрів.
 • Глибина ямки повинна бути не менше 50 см.
 • На дно ямки необхідно внести органічні добрива.
 • Саджанець необхідно замульчувати торфом або перегноєм.

Догляд за вишнею включає в себе наступні заходи:

 • Поливання. Вишня потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння та плодоношення.
 • Підживлення. Вишні необхідно підживлювати органічними і мінеральними добривами.
 • Обрізка. Обрізка вишні проводиться для формування крони та підвищення врожайності.
 • Захист від хвороб і шкідників. Вишня є схильною до деяких хвороб і шкідників. Для їх захисту необхідно проводити профілактичні обробки фунгіцидами і інсектицидами.

Збір врожаю

Урожай вишні дозріває з червня по серпень. Ягоди необхідно збирати в суху погоду. Зібрану вишню можна вживати свіжою, використовувати для приготування різних продуктів харчування або зберігати в холодильнику.

Вишня — це невибаглива культура, яка може вирощуватися в багатьох регіонах України. При правильному догляді вона буде радувати вас смачними і корисними ягодами протягом багатьох років.

Шкідники та хвороби

Вишня є схильною до деяких хвороб і шкідників. Найбільш поширеними з них є:

Хвороби

 • Клястероспоріоз. Це грибкове захворювання, яке викликає появу коричневих плям на листках, які з часом збільшуються і зливаються. При сильному ураженні листя опадає, що може призвести до зниження врожайності.

 • Моніліоз. Це грибкове захворювання, яке викликає появу чорних плям на плодах, які з часом загнивають і засихають. При сильному ураженні урожай може бути повністю втрачений.

 • Чорна плямистість. Це грибкове захворювання, яке викликає появу чорних плям на листках, які з часом збільшуються і зливаються. При сильному ураженні листя опадає, що може призвести до зниження врожайності.

 • Коренева гниль. Це грибкове захворювання, яке викликає загнивання коренів. Дерево стає слабким і може загинути.

Шкідники

 • Вишнева моль. Це метелик, личинки якого пошкоджують квітки, листя, пагони і плоди. При сильному ураженні врожай може бути повністю втрачений.

 • Вишнева муха. Це комаха, личинки якої пошкоджують плоди. При сильному ураженні плоди загнивають і засихають.

 • Вишнева попелиця. Це комаха, яка висмоктує соки з листя і пагонів. При сильному ураженні дерево може загинути.

 • Вишневі довгоносики. Це жуки, які пошкоджують квітки, листя і пагони. При сильному ураженні дерево може загинути.

Для захисту вишні від хвороб і шкідників необхідно проводити профілактичні обробки фунгіцидами і інсектицидами. Обробки необхідно проводити до цвітіння, після цвітіння і після збору врожаю.

Крім профілактичних обробок, необхідно проводити огляд дерев на наявність шкідників і хвороб. При виявленні шкідників або хвороб необхідно провести обробку інсектицидами або фунгіцидами.

Також необхідно проводити санітарну обрізку дерев. При обрізці необхідно видаляти сухі, пошкоджені і заражені гілки.

При дотриманні всіх цих заходів можна значно знизити ризик ураження вишні хворобами і шкідниками.