Усе життя володіла землею, а онукам після її смерті довелось доводити це у суді | Досвід

Василь хотів успадкувати майно після смерті своєї бабусі. Серед цього майна і дві земельні ділянки площею 1,89 та 1,73 га.

Для оформлення спадкових прав на земельні ділянки, він звернувся до державного нотаріуса, але отримав відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв’язку з невідповідністю анкетних даних.

Так, у державних актах на право власності на ці земельні ділянки — помилка: ім’я власниці земельних ділянок зазначено «Галина», а бабусю звали Ганна. Так зазначено інших  документах, зокрема в паспорті, свідоцтві про смерть, свідоцтві про народження.

Василь звернувся до Смілянського бюро правової допомоги.

Оскільки дохід чоловіка не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді призначили юриста Олександра Дячука. Він підготував та подав до суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення. А саме, що саме бабусі належали правовстановлюючі документи — державний акт на право власності на земельні ділянки.

Суд задовольнив заяву. Тепер чоловік зможе отримати спадщину.  

Довідково

Внести виправлення до державного акта на право приватної власності на землю органом, який видав цей акт, чи отримати новий правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому б ім’я було вказано правильно, неможливо, тому що відповідно до Законів «Про державний земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» з 1 січня 2013 року державні акти на право власності на земельну ділянку не видаються.

Відповідно до п.6ч.1ст.315ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що  зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 703/1931/23.


Цей матеріал публікуємо на основі збірки «Успішні практики надання безоплатної правової допомоги» — зібрання вдалих прикладів надання безоплатної правової допомоги, що ілюструють ті чи інші випадки, коли люди отримали змогу захистити свої права за допомогою юристів системи надання БПД та адвокатів, що з нею співпрацюють. Тема — захист прав у сфері земельних відносин. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.