Що робити, коли сусід розмістив майданчик для відходів біля вашого будинку?

До Чортківського бюро правової допомоги звернувся пан Володимир. Чоловік розповів, що його сусід, порушуючи Державні санітарні норми, розмістив майданчик для зберігання гною від домашніх тварин на відстані 9,3 м до вікна його житлового будинку. 

Володимир просив сусіда перенести майданчик на допустиму відстань, проте той так цього і не зробив. Аби відстояти свої права чоловік звернувся до сільської ради. Комісія обстежила земельну ділянку та зобов’язала сусіда очистити майданчик від гною до конкретної дати та облаштувати новий, на відстані не менше 20 м від житлового будинку Володимира. Однак сусід проігнорував цю вимогу, Володимир змушений позиватися до суду. 

Чортківський місцевий центр з надання БВПД доручив цю справу адвокату Дмитру Квятковському, який співпрацює з системою БПД. 

«Власники земельних ділянок вчиняючи певні дії повинні співпрацювати з власниками сусідніх земельних ділянок, щоб не порушувати їх прав  щодо володіння та користування землею. Земельний кодекс передбачає, що у разі вчинення землевласником  дій, які приносять шкоду здоров’ю людей, тварин, повітря, земельні ділянки, власники сусідніх земельних ділянок мають право вимагати припинити такі дії», — розповідає Дмитро Квятковський.

Суд задовольнив позов Володимира. Сусід не погодився з таким рішенням та подав апеляцію, втім апеляційний суд залишив її без задоволення. 

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №608/1063/22.

[Цей матеріал публікуємо на основі добірки «Успішні справи надання безоплатної правової допомоги» — зібрання вдалих прикладів надання безоплатної правової допомоги, що ілюструють ті чи інші випадки, коли люди отримали змогу захистити свої права за допомогою юристів системи надання БПД та адвокатів, що з нею співпрацюють]

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.