На позиціях вирощував овочі: як воїн ЗСУ отримав позивний Агроном

Боєць 53-ї ОМБр отримав позивний «Агроном» завдяки своїй неабиякій господарській жилці.

«Ще коли служив у зоні ООС, на позиціях вирощував овоч. Садив, доглядав. Так і приліпилося до мене — «Агроном». Коли прийшла велика війна, про садівництво довелося забути», — розповів Артем. 

Городина в окопах українських захисників

У районі відповідальності підрозділу Артема потужні обстріли почалися за тиждень до повномасштабного вторгнення росії.

«Перший артилерійський обстріл був 16 лютого, і з того моменту вони вже не припинялися. Адреналіну, звісно, додали. Далі почали наступати ворожі танки. Але наші артилеристи — вмілі хлопці, вони швидко знищували колони російської техніки, і це, треба сказати, дуже підтримало бойовий дух піхоти», — поділився боєць.

З-поміж численних подій, які відбулися на його ділянці до середини 2022 року, Артем чи не найбільше згадує звільнення Павлівки — маленького, але стратегічно важливого села під Вугледаром.

«Це було швидко, неочікувано для ворога і дуже круто! Я щиро вражений. Хоча підрозділи, які звільняли Павлівку, не є штурмовими, вони діяли дуже професійно. Було страшно, але завдання виконали. Я згадую одного хлопця з батальйону «Айдар». Перед штурмом у Павлівці він говорив, що боїться йти у бій. Попри це, в результаті він повівся як герой, врятувавши побратимів. Коли хлопці сиділи в обороні на одному з подвір’їв, туди зайшла група російських військових. Недовго думаючи, хлопець обеззброїв першого ж, хто ступив на подвір’я. Зав’язалася сутичка і ворог змушений був тікати», — із захватом згадував «Агроном».  

Танк 53 бригади ЗСУ завдає удару по російських позиціях

Розмірковуючи про війну, Артем запевняє: у ворога немає жодних шансів.

«Маразматичний старий дід путін, який розуміє, що доживає свої дні, назбирав військо, щоб відродити радянський союз і прибрати до рук Україну. Але це йому не вдасться. Моя найбільша мотивація — родина, маленька донька, яка чекає вдома. Знаєте, мабуть найтяжче — знати, що діти ростуть, дорослішають, доки ми тут, і ми не маємо можливості того бачити. Тому хочеться якнайшвидше звільнити наші території, здобути Перемогу і нарешті повернутися додому», — резюмував «Агроном». 

Будні українських захисників під час війни

(с) Генеральний штаб ЗСУ

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.