ТОП-14 ідей для бізнесу в селі

Мати власну досить прибуткову справу, як показує досвід багатьох українців, можна навіть без великих фінансових можливостей чи спеціальних знань. Іноді достатньо креативної ідеї та клієнтів, які в подальшому приноситимуть непоганий прибуток. 

За багато років у свідомості українців укріпився стереотип про те, що у селі немає роботи, котра дозволить заробляти й забезпечувати себе та сім’ю.

Проте навіть тут можна бути успішним, потрібно лише придумати хорошу ідею та втілювати її у життя. Головне —‌ знайти свій ринок збуту!

Насправді способів реалізувати себе в селі не так уже і мало. Земляк підготував 14 ідей бізнесу, який можна втілити в життя як у сільській місцевості, так і, скажімо, на дачі.

Екопоселення з екскурсіями і майстер-класами

Попит на зелений туризм стає все більшим. Особливо, як говорять спеціалісти, це було пов’язано з пандемією коронавірусу, карантином і тотальним локдауном. Люди опинилися в закритих квартирах, будинках і в них з’явилася нагальна потреба розслаблятися й відпочивати подалі від соціуму та з дотриманням карантинних вимог.

Тож ідея створити власний екокемпінг навіть у найбільш віддалених та глухих селах чи хуторах чи навіть у звичайному дачному кооперативі біля великого міста цілком має право на життя.

Людина може використовувати свою земельну ділянку і будинок як імпровізований мініготель. Як варіант, можна надавати ділянку під намети або навіть наметові табори.

Для успішного і прибуткового старту такого проекту необхідно врахувати декілька хитрощів. 

По-перше, необхідно дуже масове розміщення інформації про зелено-туристичний об'єкт в інтернеті. По-друге, обов’язково надавати додаткові «розваги» та послуги, крім проживання, так би мовити розширити «асортимент» надаваних послуг. 

Оптимальним рішенням є розробка екскурсій по найближчій місцевості, квести по місцевості з подоланням перешкод і з завданнями з великим почуттям гумору, для дітей «пошуки скарбів» з цікавими завданнями, проведення майстер-класів з будь-якого рукоділля, надання в оренду квадроциклів, дельтапланів, коней.

Obyrok_hutir

Рукоділля з підручних природних матеріалів

Плетіння меблів і виробів з соломи, лози, вербових прутів; виготовлення сувенірів з гальки, деревини; виробництво дачних фігурок і садових прикрас з гіпсу або полімерного каменю; виробництво тротуарних доріжок з цементу та каменю; виготовлення садових меблів з піддонів.

Майстер-класи та детальний алгоритм дій як створити ту чи іншу річ можна знайти в інтернеті, соціальних мережах та відео порталах. Також можна найняти і навчити кілька сільських працівників і робітниць, щоб запустити у власному будинку вельми масове виробництво. 

Kukla z solomy

Дачні розваги

У дачному кооперативі або неподалік від нього попитом може користуватися добре обладнаний платний тренажерний зал, з додатком до нього невеликого затишного кафе-бару усе це можна організувати в одному з приміщень власного будинку.

Для дітей в будинку можна обладнати найпростіший інтерактивний музей фізичних ефектів і експериментів і проводити в ньому платні веселі заняття з «цікавих наук»: скажімо, фізичні і хімічні шоу. Власне, театралізовані вистави для дітей або дачний міні-дитсадок в дачних кооперативах або поблизу них можна організувати і без ефектів прикладної науки.

Також на дачній ділянці для дітей можлива установка надувного батута, атракціонів, диско майданчику.

Енергетика, комунікації, сервіс

У дачних кооперативах і селах попит може виникнути на інтернет-клуб з високошвидкісним доступом до мережі і такою кількістю комп'ютерів, при якій не виникають черги.

У приватному секторі без опалення і гарячого водопостачання має сенс установка на власній ділянці міні-котельні (коштують від тисячі доларів, працюють на газі, бензині, дровах, трісці) і системи насосів з проведенням труб (шляхом прокапування по ділянках і узбіччях звичайними лопатами) до найближчого десятку сусідів, які погодилися на щомісячну оплату гарячої води.

Власникам не тільки будиночка з ділянкою, але і стартового капіталу від 10 тисяч доларів, можна подумати про запуск власної пилорами (лісопильня, тартак). Попит на розпил деревини в сільській місцевості великий і з кожним роком зростає.

Pylka tsyrkulyarna

Додатковим плюсом є можливість використання всіх відходів виробництва (перш за все, маси стружки, деревного пилу) у власному сільському господарстві як пального, добрива, наповнювача різних порожнин.

Виробництво заморожених фруктів/овочів

Основний плюс такого бізнесу в тому, що заморожені фрукти і овочі користуються попитом, їх закуповують кафе та ресторани для приготування коктейлів, джемів або заправок для м’яса. Також оптові партії потрібні деяким виробникам (соків, вареників з ягодами, млинців з натуральної начинкою і т. д.).

І навіть якщо мова йде просто про роздрібну торгівлю, багато мешканців міст не проти купити заморожені продукти для приготування рагу, компотів, варення або десертів.

Особливо попит зростає в холодну пору року: заморожені фрукти і овочі стають значно доступніші і дешевші свіжих.

Заморожені овочі

Найдорожче обладнання, яке буде потрібно для бізнесу холодильний склад.

Вирощування птиці на м’ясо

Основні витрати в цій галузі це купівля поголів’я та інкубаторів.

На побудову вольєрів піде не так багато засобів: досить закупити дріт, будівельну сітку і трохи балок. Поїлки взагалі можна зробити зі звичайних бутлів.

Для розведення птахів в селі важливо розбиратися в їх різноманітності. Є чимало видів м’ясних порід птиці, з яких найбільш вигідно вирощувати курей-бройлерів, фазанів чи індиків.

Вирощування бройлерів зручне тим, що вони виростають до великих розмірів та дають багато м’яса. Оскільки нежирне м’ясо курки досить дешеве, його купують у великих обсягах.

З індиками схожа історія вони дають нежирне корисне м’ясо, але ось маса достатньо велика. Однак вартість індичого м’яса значно більша, що позитивно впливає на дохід.

При цьому варто зауважити, що витрати відрізняються лише на початковому етапі на закупівлю пташенят. Також можна вирощувати фазанів невеликі за масою птиці, але їх розведення вважається прибутковим. Справа в тому, що м’ясо фазанів це делікатес. Зі збутом проблем не повинно бути, так як багато ресторанів з задоволенням куплять екологічно чисте м’ясо цієї птиці.

Крім вирощування тварин на м’ясо, можна продавати гній, яйця, самих птахів (для розведення в селі).

Бізнес на розведенні і вирощуванні кролів

Вигоди реалізації даної бізнес-ідеї саме в селі очевидні. Перш за все, вартість оренди землі мінімальна. Крім того, у літній час є велика кількість натурального корму. І звісно, кролі швидко розмножуються.

Головне дотримуватися правил вакцинації і грамотного догляду за кролями. Тоді бізнес буде приносити великий дохід і швидко окупиться. Дохід, який можна отримати на розведенні кролів може бути від продажу мꞌяса, кроленят та хутра або шкурок кролів. Всі початкові витрати на бізнес це купівля кліток, поїлок і корму.

Власна пасіка

На початку втілення бізнес ідеї можна скористатися, так званими «бджолиними павільйонами».

Бджолиний павільйон це пересувна (або стаціонарна) платформа на базі причепа або фургона, в якій секціями розміщуються бджолині вулики і яка укомплектована всім необхідним обладнанням для отримання меду.

Така конструкція в рази ефективніша звичних пасічних господарств, і служить відмінною альтернативою десятку стаціонарних вуликів.

Розведення черв'яків

Дощові (або земляні) черв'яки можуть застосовуватися у сільському господарстві вони виробляють вермикомпост (біогумус), який використовується як добриво.

Проте черв'яки мають надзвичайно високу плодючість, тому їх можна використовувати як основу корму для сільськогосподарських домашніх птахів та продавати рибалкам.

Дощові червꞌяки не вибагливі в догляді та розведенні: в якості корму для них можна використовувати харчові відходи, сіно та листя, жити вони можуть при температурі від +10˚С до +30˚С та при вологості 60-80%. 

Вирощування та реалізація саджанців

Якщо Ви обрали саме цей вид бізнесу, то гарною новиною буде те, що він не потребує надзвичайно великих фінансових вкладень, організувати невеликий розплідник можна і не маючи великої кількості земель. Основа бізнесу це досвід організатора та його любов до власної справи.

Почати бізнес можна і взагалі без початкових вкладів: спочатку можна вирощувати кущові рослини, такі як аґрус, малина, смородина. Проте серйозних коштів на таких кущових рослинах заробити навряд вдасться, інша справа вирощувати саженці елітних пород кущових рослин, квітів та дерев.

Вирощування сажанців вимагає досвіду, знань і великої кількості вільного часу, адже реалізацію сажанців можна починати тільки з другого року від посіву.

Розведення раків

Цей бізнес можна налагодити і в невеликих розмірах в домашніх умовах. Цей бізнес не дуже витратний, але вимагає певних знань, старанності, терпіння та вільного часу.

Розведення раків відноситься до бізнесу з мінімальними трудовитратами, вкладення стартового капіталу носить разовий характер, проте від запуску ракової ферми і до виходу на повну потужність проходить в середньому три роки, але термін окупності даного бізнесу становить не менше чотирьох років.

Розведення риби

Якщо Ви власник великої земельної ділянки або, ще краще, поблизу вашої ділянки знаходиться водойма, то слід поміркувати над цим видом бізнесу.

При відкритті рибного господарства в першу чергу потрібно визначитися з видом риби, яку Ви будете розводити, найпоширеніші це короп або форель. Ці види риби добре ростуть і користуються попитом у споживачів.

Простішим рішенням буде розведення коропа: він відрізняється живучістю, не вибагливістю, йому підходять будь-які водойми. Для вирощування коропа не потрібні якість спеціалізовані знання, достатньо почитати спеціалізовану літературу та поспілкуватися з людьми, які мають такий досвід. Проте короп приносить меншу вигоду, ніж форель. Проте для розведення форелі потрібні особливі знання та без кваліфікованого спеціаліста не обійтися.

Розведення шиншил

Це може бути досить прибутковим бізнесом, але значним мінусом є те, що це довгостроковий проект: самка шиншили народжує раз на рік від 4 до 6 дитинчат.

Розводити шиншил можна у будь-якому сухому та теплому приміщенні при наявності кліток не менше 50 см з кожного боку, весь процес не трудомісткий та не потребує спеціальних знань.

Вирощування грибів

Цей бізнес є одним з найбільш рентабельніших сільськогосподарських бізнесів. Шампіньони користуються великим попитом у споживачів, тому з реалізацією даного товару не виникне проблем. Особливих знань цей вид бізнесу не потребує, достатньо почитати потрібну літературу. 

Сировиною для вирощування грибів є відходи сільського господарства у вигляді курячого посліду та соломи.

Основа успішного грибного бізнесу якісний компост для вирощування міцелію, який не складно зробити власноруч. Гриби ростуть досить швидко, тому цей вид діяльності можна віднести до бізнесу на який потрібно не велику кількість часу.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.