Вчора Сад-город

Городникам розповіли, чим краще підживити помідори у липні

У липні помідорам найбільше потрібні калій та фосфор. Азот, який стимулює ріст зеленої маси, вже не є пріоритетом, адже його надлишок може зашкодити плодоношенню. Однак, якщо рослини виглядають слабкими і блідими, невелика кількість азоту все ж може бути корисною.

Крім основних елементів, важливі також мікроелементи, такі як бор, магній, кальцій, сірка, пише Zemliak.com.

Існує багато способів підживлення, які можна комбінувати або чергувати, залежно від стану ваших рослин та наявності добрив:

  • Монофосфат калію: Це чудове добриво для помідорів у липні, оскільки воно містить багато калію та фосфору. Розводять 5-15 г монофосфату калію в 10 л води і поливають кущі. Рекомендується повторювати підживлення двічі на місяць з інтервалом у 10-14 днів.
  • Суперфосфат та сульфат калію: розчинити 2 ст. л. суперфосфату в 1 л гарячої води, потім розвести 1 частину цього розчину в 10 частинах води. Або розчинити 1 ст. л. суперфосфату та 1 ч. л. сульфату калію в 10 л води.

«Сульфат калію можна вносити в сухому вигляді — 15-20 г на 1 кв. м з інтервалом у два тижні», — кажуть знавці.

  • Нітрофоска та гумат калію розводять 1 ст. л. нітрофоски та 1 ч. л. сухого порошку гумату калію в 10 л води.

«Якщо помідорам бракує кальцію (це проявляється у вигляді вершинної гнилі на плодах або пожовтіння молодих листків), розводять 20 г кальцієвої селітри в 10 л води і поливати рослини», — додають городники.

  • Борна кислота: бор дуже важливий для зав'язування плодів. Розводять 10 г борної кислоти в 10 л води і обприскувати помідори. Це допоможе запобігти опаданню квіток і покращить формування плодів.

Однак підживлення варто проводити обережно, щонайменше — це поливати помідори перед підживленням. Це допоможе уникнути опіків коренів і покращить засвоєння поживних речовин. Також підживлювати помідори краще ввечері, коли спека спадає, або в похмурий день, щоб уникнути випаровування розчину та опіків листя. Підживлення в липні зазвичай проводять 2-3 рази з інтервалом 10-14 днів.

Важливо: надлишок добрив може бути шкідливішим, ніж їх нестача.

Читайте також: 

ТОП-10 хвороб томатів: як врятувати помідори від плям і гнилі