Вчора Сад-город

Вершинна гниль на помідорах є ознакою дефіциту кальцію

Вершинна гниль — це фізіологічне захворювання томатів, спричинене нестачею кальцію в плодах. З першою появою ознак захворювання варто негайно позбутись уражених плодів.

Для профілактики захворювання варто проводити підживлення кальцієм — полити рослини розчином кальцієвої селітри (неодмінно по вологому ґрунту): розчинити 10-15 г кальцієвої селітри в 10 л води та обприскувати рослини кожні 7-10 днів, пише Zemliak.com.

«Гарний результат у боротьбі з вершинною гниллю томатів дає обприскування листя хлористим кальцієм: 30-40 г на 10 л води. Так само, процедуру повторюй кожні 7 днів»,  — кажуть городники. 

Позакореневе підживлення помідорів кальцієм:

  • Розчин хлористого кальцію: Розчиніть 30-40 г хлористого кальцію в 10 л води та обприскуйте листя також кожні 7 днів.
  • Розчин кальцієвої селітри з борною кислотою: Змішайте 7-10 г кальцієвої селітри та 2 г борної кислоти на 10 л води та обробляйте рослини раз на тиждень.
  • Витяжка з попелу: Закип'ятіть 300 г попелу в 2 л води протягом 30 хвилин, настоюйте 10-12 годин, процідіть і доведіть об'єм до 10 л. Додайте трохи рідкого мила як прилипач і обприскуйте рослини.

Також важлива сама профілактика виникнення вершинної гнилі:

  • Забезпечити рівномірний полив: Уникати як пересушування, так і надмірного зволоження ґрунту, особливо під час формування плодів. Поливати помірно, але регулярно, краще ввечері. Замульчувати ґрунт для збереження вологи.
  • Внести кальцій у ґрунт перед посадкою: Додати в лунки подрібнену яєчну шкаралупу або вапно за 1-2 місяці до висадки розсади.
  • Підживлювати рослини кальцієм на етапі цвітіння та формування плодів: Використовувати розчин кальцієвої селітри для поливу (10 г на 10 л води під корінь).
  • Не допускати надлишку азотних добрив: Надмірний азот може перешкоджати засвоєнню кальцію. Використовувати збалансовані добрива з низьким вмістом азоту.

Найважливіше під час вирощування помідорів — це уникати загущених посадок та різких змін температури грунту та води для поливу.

Читайте також: 

Усе про хвороби рослин на SuperAgronom.com