Знавці назвали комплексний фунгіцид для захисту саду
Досвідчені садівники розпочинають контроль хвороб відразу після стабілізації позитивних температур рано навесні проти зимуючих стадій патогенів і продовжують обробки у критичні фенофази культур до кінця сезону.
Для контролю комплексу хвороб плодових експерти Ukravit рекомендують обрати контактне рішення Делавіт (дитіанон, 350 г/л). Фунгіцид впливає на ферменти з тіоловою групою, що беруть участь у клітинному диханні грибів.
«Механізм його дії полягає в інгібуванні розвитку спор збудників хвороб на поверхні листків і плодів», — кажуть експерти.
Щоб захистити майбутній врожай від втрат, викликаних комплексом хвороб, фахівці Ukravit радять дотримуватись технологій вирощування, проводити регулярний моніторинг насаджень і своєчасно застосовувати відповідні фунгіциди.
«Щосезону зерняткові культури суттєво потерпають від парші та борошнистої роси, кісточкові — від моніліозу, клястероспоріозу, коккомікозу та інших хвороб. Так, за сильного ураження паршею втрати врожайності можуть становити до 70%, моніліозом — від 5% до 80%, залежно від культури, клястороспоріозом — до 60-70%», — відзначає керівник садівничого напрямку компанії В’ячеслав Поліщук.
Читайте також: Садівникам розповіли про захист яблук від червивості
Препарат Делавіт надійно та тривало контролює комплекс хвороб плодових і винограду — навіть за високого ступеня їх розвитку. На яблуні він відмінно справляється з паршею листя та плодів, плодовими гнилями, опосередковано — плямистостями листя. На винограді його застосовують проти мілдью. Крім того, обробки цим фунгіцидом вирішують проблеми з поширеними хворобами сливи, персика, картоплі.
Суттєвою перевагою є можливість застосування практично в будь-якій фазі, а також подовжений період захисної дії — на 2-5 діб більше порівняно з іншими контактними фунгіцидами за рахунок повторного перерозподілу діючої речовини. При цьому препарат є стійким до змивання опадами, що дуже актуально для мінливих умов весни, і не утворює «сітки» на плодах. Тож його застосування забезпечує не лише здоровий, а й естетично привабливий врожай.
Читайте також:
- ТОП найбільш поширених шкідників садових дерев
- Садівникам пояснили, чому біля полуниці варто вирощувати часник
- Захистити яблуні від попелиці допоможуть обприскування перцем