Опале листя можна за місяць перетворити на компост для городу
Восени садівники щороку поспішають вигребти опале листя з дерев. Та другим питанням стає куди його дівати, і тут на допомогу згодиться компостування.
За правильних умов з листя компост вже буде готовий через місяць, пише Zemliak.com.
Найголовніше — це правильне укладання матеріалів та грамотний вибір ділянки. Місце для компостної ями повинно бути затінене та мати хороший доступ свіжого повітря.
«Для першого шару треба використати зовсім не листя, а товсті гілочки та стебла. Саме від них залежить те, наскільки гарною буде вентиляція компостної купи. Вже на «каркас» з гілок можна класти листя. Краще, якщо воно буде трішки вологим, але не мокрим», — кажуть садівники.
Шар листя повинен бути товщиною близько 20 см. На нього потрібно накладати суміш, яка активізує створення компосту. Для цього беруть по дві частини звичайної садової землі та перегною, а також одну частину золи. Цю суміш треба рівномірно розтрусити поверх листя. А наступним шаром повинна йти органіка, де є багато азоту. Це може бути свіжоскошена трава, харчові залишки тощо. Завдяки цьому компост буде створюватися значно швидше.
«Для ефективного компостування температура купи має бути досить високою. За перший тиждень всередині має бути близько 50-60 °C. Якщо температура недостатня, то можна додати азотовмісної органіки», — зазначають садівники.
Також важливо підтримувати помірну вологість. Коли взяти частину компосту рукою, то вона має нагадувати віджату кухонну губку.
Читайте також:
- Експерти назвали норми витрат нітроамофоски для саду та городу
- Садівники розповіли, як приготувати добриво з цитрусових
- Для врожайності варто восени внести добрива під яблуні та груші