Позавчора Земля

На Черкащині фермери розорали дослідницькі землі

У селі Коржовий Кут, що на Черкащині,дослідники збережених лучних ділянок виявили, що цінні для громади й науковців землі почали розорювати.

Причому не просто ділянки, а місця, де розташована місцева святиня — «Живоносне джерело Божої Матері».

Про це повідомила дослідниця степів Любов Ільмінська.

«Приїхали планувати дослідження на перспективних та добре збережених луках, що є дуже важливою частиною водозбірного басейну річки Ревухи, а частини лучної ділянки вже немає», — розповіла вчена

За її словами, криничка розташована у низині великої округлої балки з вузькими степовими схилами та дуже широким дном. У цьому пониззі рельєфу збирається та акумулюється волога з прилеглих ландшафтів. Грунтові води тут залягають на мінімальній глибині, а місцями виходять на поверхню. Навіть після трьох років посухи, рівень води у криничці Живоносного джерела такий, що можна зачерпнути просто рукою, зазначає дослідниця.

«Показово, що все навкруги знищили, а саму криничку залишили. Але звідки береться вода у Живоносному джерелі? Що буде з водою, якщо розорати важливу у гідрологічному відношенні територію, а потім з року в рік, кілька разів на рік вносити в землю добрива, гербіциди, пестициди та інші засоби захисту рослин туди, де грунтові води залягають майже на поверхні?» — пише дослідниця степів.

Вона наголошує, що ситуацію можна виправити, адже поки розорана лише невелика ділянка. Якщо вона не буде оброблятися гербіцидами, то трав’яний покрив може відновитись, за ним відновиться і тваринний світ.

Читайте також: 

Feodal | Візуалізація держреєстрів

Дивитись карту сільських рад з інформацією про договори, орендаря та власника