08 грудня Земля

На Житомирщині громада залучила півтора мільйона гривень від оренди землі

Житель села Ксаверівка, що на Житомирщині, Володимир Кальчук будучи на посаді землевпорядника, приніс до бюджету Черняхівської громади 1,5 мільйона гривень. 

Це дозволило забезпечити 20 тисяч жителів соцпослугами та зарплатами. 

Детальніше про втілення земельної реформи на Житомирщині розповідає Децентралізація.

«Будучи на цій посаді, роблю все те, щоб громада мала з кожного клаптика землі надходження в бюджет. І спершу це добре вдавалося. У 2021 році в громаді орендували 2 000 га, на яких вирощували сою, пшеницю, кукурудзу та гречку. Місцеві аграрії мали гарний врожай і прибуток», — говорить Володимир.

Чоловік хотів заохотити місцевих у своїй рідній Ксаверівці працювати в сільському господарстві, мріяв, щоб люди засівали якнайбільшу площу. Тому в 1992 році пішов працювати землевпорядником у Черняхівській сільраді. Шукав вільні поля та докладав зусиль, щоб їх в оренду отримували місцеві аграрії. Це для Володимира стало справою життя. Тож після реформи децентралізації продовжив працювати із землею уже в органах місцевого самоврядування.

ПочитатиНезламна: як Тетяна Зайцева боролася за виживання під час російської окупації в селі Мартове

У найтяжчий перший рік повномасштабної війни він не лише продовжив, попри всі труднощі, працювати на власних ділянках, а й допомагав вийти в поле іншим фермерам. Вартість пального та посівних матеріалів різко зросла. Щоб засіяти поле, треба було витратити удвічі більше, ніж в попередні роки. До того ж чимало фермерів не хотіли ризикувати — боялися просування росіян і можливої окупації.

«Щоб змінити цю ситуацію, Володимир звернувся до Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». На тренінгу Проєкту навчився, як за спрощеною процедурою передавати землю в оренду до року. Нові знання і зусилля землевпорядника дозволили укласти 25 договорів винайму. Володимир зумів здати в оренду ділянки загальною площею 150 га, що добряче поповнило бюджет в часі війни. Черняхівська стала першою громадою в області, яка запровадила такий підхід», — ідеться у матеріалі.

Після цього фахівці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» запропонували створити в Черняхівській громаді реєстр земельних ділянок. 

«У нас була своя база, але не настільки досконала, щоб, відкривши таблицю, можна було побачити всю інформацію про земельні ділянки в громаді — орендну плату, договори оренди та процентні ставки, а також надходження до бюджету. Завдяки фахівцям Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за три місяці ми нарешті заповнили єдиний реєстр комунальної власності в громаді», — каже землевпорядник Володимир Кальчук.

Цей реєстр дозволив виявити не лише вільні ділянки, а й несплачені 1,5 мільйона гривень за оренду землі.

Тепер чоловік прагне, щоб кожен клаптик землі в Черняхівській громаді оброблявся та приносив дохід до місцевого бюджету.

Потрібна реклама на сайті Zemliak.com?