Журналісти розповіли про виживання людей у селі Садове на Херсонщині
Село Садове, яке знаходиться на території Херсонської міської територіальної громади, після окупації та підтоплення, тепер стикається з постійними обстрілами та спостереженням російських дронів.
До війни в селі проживало близько 1300 людей, але після часткового затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС залишилося приблизно 600. Через постійні атаки нині в селі живе менше сотні мешканців.
Про це ідеться в матеріалі видання Мост.
Село Садове вже кілька років живе без централізованих комунікацій. З листопада 2022 року в селі немає електропостачання, а газопостачання припинилося чотири місяці тому через пошкодження магістралей внаслідок обстрілів. Водопостачання також відсутнє, магазини не працюють, а транспортне сполучення з містом зупинене. Попри це, мешканці поступово адаптуються до складних умов.
«Раніше жителі користувалися водогоном, а для господарських потреб брали воду з річки, але через постійні обстріли та російські дронові атаки це стало небезпечним. Зараз основним джерелом води є скважини, які залишилися в окремих господарствах. Люди, які мають доступ до скважин і генераторів, діляться водою з сусідами», — пише видання.
У Садовому немає світла з 2022 року. Для базових потреб жителі використовують ліхтарі, павербанки та генератори. Волонтери та місцева влада забезпечили населення павербанками, а раніше діяли пункти підзарядки в магазинах, центрі села та старостаті. Але через постійні обстріли пункти закрились, а шлях до старостату зараз небезпечний.
Читайте також: ТОП-10 областей України з найвищою ціною на землю
Газопостачання припинилося через пошкодження магістральних труб під час обстрілів. Ремонт неможливий через постійні атаки дронів, які створюють загрозу для ремонтних бригад і спецтехніки.
«Більшість мешканців облаштували підвали у своїх домівках і проводять там майже весь час, виходячи лише за крайньої потреби. Підвали стали основним місцем укриття для жителів», — ідеться в матеріалі.
Мешканці, які залишилися, намагаються доглядати за худобою та птицею, проте обстріли часто унеможливлюють навіть прості дії, як, наприклад, вийти на подвір’я чи город та погодуватитварин.
Додатковою проблемою є оформлення компенсації за зруйноване житло через “Дію”. Хоча всі документи подано, їх тривалий час розглядають без ухвалення рішень. Люди, які не отримують жодної допомоги, фактично залишаються наодинці зі своїми проблемами, покладаючись лише на волонтерів і благодійні організації.