Домашній чорнослив можна приготувати в мікрохвильовці — досвід
Для приготування домашнього чорносливу сучасні домогосподарки використовують мікрохвильову піч. Для сушіння слив потрібно використовувати тільки тверді плоди, інакше ягода перетвориться на кашу.
Про це пише Господарочка
«Для приготування треба вийняти з фруктів кісточки і викласти їх у плоску тарілку, застелену паперовою серветкою. Половинки слив потрібно класти зрізом вгору. Зверху скибки прикривають серветкою з паперу. Мікрохвильову піч ввімкнути на середню потужність на 3 хвилини. По закінченні цього часу, серветку прибирати, а половинки знову помістити до мікрохвильовки ще на таку ж кількість часу», — пише інтернет видання.
Сушити можна будь-які сорти слив, але краще всього тримати форму будуть плоди тверді та щільні на дотик. При цьому сливи повинні бути повністю дозрілими.
Підготовка слив до сушіння складається з декількох кроків:
- Сортування. Перебираючи фрукти, слід відразу ж відкидати екземпляри з гниллю та різними ушкодженнями. Для сушіння потрібно вибирати тільки самі хороші плоди.
- Очищення. Фрукти миють під проточною водою та витирають паперовими рушниками.
- Видалення кісточок. Сливу розрізають навпіл і виймають серцевину. На цьому підготовка слив для сушіння без кісточок завершена. Можна приступати безпосередньо до дегідратації. Якщо ви плануєте сушити чорнослив із кісточкою, то даний етап пропускаємо та виконуємо всі інші кроки.
- Бланшування. В літрі окропу розчиняють 1 чайну ложку харчової соди, та занурюють в цей розчин сливу на 20 секунд. Кількість рідини розраховують так, щоб фрукти були повністю покриті водою. Якщо необхідно, збільшують порцію в декілька разів. Дана процедура потрібна для того, щоб видалити з поверхні восковий шар. Шкірка від перебування в окропі повинна потріскатися, що буде сприяти кращому випаровуванню рідини. Після бланшування сливу промивають під проточною водою. Плоди ретельно просушують за допомогою паперових рушничків чи серветок.
Технологія сушіння слив надзвичайно проста. Існують різноманітні способи як сушити сливи, щоб приготувати чорнослив своїми руками.
«Підготовлену сливу викладають на решітки або в добре провітрювані ящики та виносять на сонце. Кожен вечір ємності з фруктами заносять у приміщення та виставляють назад лише на наступний день, не раніше того моменту, як зійде роса. Загальний час сушіння на сонці — 4 - 6 днів. Це залежить від погодних умов і від розміру плодів», — розповідають господині.
Після того, як сушіння завершено, сухофрукти потрібно остаточно досушити в тіні. На це піде ще близько 3 - 4 дні.
«Для сушіння слив у духовій печі використовують деко. Щоб зберегти деко чистим, його застеляють пекарським папером. Також проводити сушку можна на спеціальних решітках. Підготовлені плоди викладають в один шар. Якщо слива була розрізана навпіл, то її укладають шкіркою вниз», — діляться досвідні господарі.
Сушка в духовій печі складається з декількох етапів:
- 5 годин при температурі +50ºС;
- 6 годин при температурі +70ºС;
- до готовності продукту при температурі +75…+80 С.
Між етапами деко із сливами виймають з духовки, перевертають чорнослив і дають йому повністю охолонути. Після — продовжують процес по інструкції.