Українські споживачі все ще відмовляються купувати справжні крафтові сири — думка
Більшість українських споживачів досі віддають перевагу імпортним сирам у супермаркетах замість того, щоб купувати якісну і смачну продукцію українських крафтових виробників.
Такою думкою поділилася Олена Бойченко, професійна сироварка з Київщини.
«Я втомилася від того, що мої друзі купують дорожче імпортні сири в супермаркетах, аби не в мене. Близько 80% споживачів обирають мокрий творог в травах за 1200 грн замість витриманого цікавого сиру за 1000. Що середній чек на ковбасу 2000, а у сировара — 200. Що я не роблю сир в баночках, за три кульки якого ви готові заплатити 250 грн, але в той же час за такий же твердий сир, але без олії не готові витратити і 80…», — поділилася Олена Бойченко.
Майстриня з виробництва крафтового сиру каже, що вона і багато її колег-сироварів докладають багато зусиль, аби зробити смачний, корисний, якісний сир. Проте вітчизняні споживачі досі не напрацювали культуру споживання такої продукції.
«Я не Клопотенко, щоб змінювати всесвіт звичайного українського споживача. Їжте те, що хочете. Без ексклюзивів та ізисків! Єдине, що насправді прикро: у власній справі я так і не заробила багато грошей на донати для ЗСУ», — шкодує сироварка.
Водночас колишній український фермер і сировар Валентин Спасибо, який через війну був вимушений евакуюватися і згорнути свій агробізнес, додає, що в Україні досі залишається велика проблема — повне ігнорування владою підтримки локальних виробників.
«Виживають хто як може. Багато дуже хороших виробників змушені закриватися. До війни була ідея створити рух на підтримку локальних виробників. Але її «заговорили» на десятках круглих, овальних та інших столах. Тому єдина надія на те, що люди самі для себе сформують домінанту поведінки: купити українське, а не іноземне (коли це можливо), купити товар зі своєї області, зі свого району, зі свого міста. Так би хотілося, щоб це було саме так…», — додав Валентин Спасибо.