13:40 Бізнес у селі

В Україні стає вигідно займатись вирощуванням малини

В умовах війни та нестачі робочих рук експорт замороженої української малини збільшується. 

Причин цьому декілька. Серед них — кліматичні умови, які дозволяють отримувати хороші врожаї. Хоча минулий рік і початок 2025 року принесли дві крайнощі: спеку і заморозки.

Про це сказав головний агроном бренду Tevitta компанії LNZ Group Ігор Науменко в ексклюзивному коментарі для Latifundist.com.

«Своєї площі під малиною в нас 50 га. Поки що працюємо на ній, але думаємо над перспективою розширення. Маємо партнерів по всій Україні. Люди замовляють в нас саджанці. Судячи з цього, малиновий бізнес в Україні набирає обертів», — каже Ігор Науменко.

Читайте також: Попелиця в саду: як розпізнати, шкода та ефективні методи боротьби

Також експерт відзначає, перевага в малині в тому, що врожай можна збирати вже через рік, на відміну від яблук чи лохини.

«По всій країні збільшується кількість потужностей із заморозки ягоди, тож, питання про збут продукції не стоїть. Більше того, підприємства, що займаються заморозкою, аби заохотити фермерів, нерідко пропонують безкоштовний посадковий матеріал взамін на домовленості викупити урожай за ринковими цінами», — зазначив Ігор Науменко.

Варто зауважити, державою надаються гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Фінансова підтримка складає від 140 тис. до 400 тис. грн на гектар для саду площею від 1 до 25 га, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень.

Потрібна реклама на сайті Zemliak.com?