Ветерани найчастіше беруть гранти на власні підприємства з переробки
Від початку 2025 року 19 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями першої хвилі грантів у межах програми «Власна Справа». Найбільше інвестували кошти в розвиток бізнесу в переробній промисловості, у сфері оптової та роздрібної торгівлі, а також тимчасового розміщення й організації харчування.
Про це повідомили в Мінекономіки.
Родини ветеранів отримають майже 10 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.
Серед 19 переможців першої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти 15 учасників бойових дій, 4 членів родин ветеранів. 14 переможців отримають грант розміром до 500 тис. грн, 3 — до 250 тис. грн, 2 — до 1 млн грн.
Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Івано-Франківської областей та міста Києва.
«Реалізуючи свої бізнес-проєкти підприємці створять понад 2 тисячі робочих місць в усіх регіонах країни», — зазначила Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
За інформацією Мінекономіки, від початку дії ветеранського компоненту програми «Власна Справа» вже 1178 ветеранів та членів їхніх родин стали переможцями.
Вони отримають гранти на старт або розвиток свого бізнесу загалом на 553 млн грн.
Більшість з грантоотримувачів — 57% — це учасники бойових дій, 43% переможців — другі з їхнього подружжя. Найчастіше підприємці брали грант до 500 тисяч гривень.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників можуть отримати такі гранти:
-
до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
-
до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана/загиблого захисника за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.
При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 12 місяців. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.