Родина покинула місто і започаткувала бізнес у селі на Чернігівщині
Родина Людмили і Андрія Борщ у селі Канівщина вирішила зайнятися виробництвом натуральних продуктів харчування. Визначилися з видами діяльності, заснували приватне підприємство «Платформа», оформили всі відповідні документи, отримали дозволи і почали працювати.
Для початку відкрили пекарню, в якій випікають піцу, бургери, багети, паніні, сендвічі. Розвозять їх по магазинах сіл і Прилук, як і всю іншу виготовлену ними продукцію. Гривня з кожного виду реалізованої продукції, як запевняють підприємці, йде для ЗСУ.
Потім з'явилася власна артезіанська свердловина, облаштування та обслуговування якої вимагає грамотного вирішення цілої низки технічних моментів.
Вони беруть з цього глибокого природного колодязя воду, яка по праву вважається екологічно-чистою і придатною для питних цілей. Розливають її по пляшках. Для садочків і шкіл навколишніх сіл цю воду надають безкоштовно.
Працює цех напівфабрикатів, в якому вручну виготовляються голубці, пельмені, вареники, кажуть, скоро черга дійде і до котлет.
Цех напівфабрикатів облаштований за всіма відповідними санітарними нормами, оскільки такі бізнеси досить вразливі до перевірок на дотримання норм і правил при виготовленні продукції.
Не варто економити на якості, впевнена Лариса, посилаючись на те, що споживач під час війни менш вимогливий. Завжди потрібно прагнути до того, щоб рівень бізнесу був достатньо високий.
Ще один вид діяльності «Платформи» — вирощування тварин для коптильні. Вони відгодовують на натуральних кормах свиней та курей, м'ясо яких іде для виготовлення смачних копчених делікатесів — баликів, почеревин, крилець.
Зі збутом проблем не буває, адже багато магазинів та міських ресторанів із задоволенням куплять смачні вироби з екологічно чистого м'яса.
Створюючи цех-коптильню, ділиться пані Лариса, вони добре усвідомлювали, що це відповідальний і особливий вид діяльності. І що вони готові нести відповідальність за якість продуктів, оскільки це те, що не тільки стане запорукою успіху, а й буде мати прямий вплив на життя та здоров'я споживачів їхньої продукції.
Причому, займатися відгодовуванням домашніх тварин — доволі клопітка справа. Одне з головних в ній - дотримуватися санітарних норм і стежити за здоров'ям тварин. Але вони справилися, все вийшло.
Нещодавно збудували і величезну теплицю, в якій планують вирощувати для себе і на продаж свіжу зелень і овочі.
А для власного молодого саду Лариса виписала саджанці хурми, ківі, горіхів. В минулому році влітку вона зібрала в ньому непогані урожаї чорниці, лохини, ожини і здавала ягоди по магазинах. Свіжі та заморожені ягоди — теж цікава справа. Ними можна займатися влітку і взимку.
Чоловік викопав у дворі ставок, тепер розводить в ньому рибу, це теж перспективно.
Мріють вони почати вирощувати рослину стевію для хворих на діабет.
Кожний клаптик землі, кожна нова справа мають приносити користь для їх «Платформи». Це вже, мабуть, і є те бізнесове мислення, яке притаманне ініціативним і досвідченим, що мріють про постійне втілення нових задумів та про успіх.