Мер Франківська повідомив про програму компенсацій сільгоспвиробникам
Сільськогосподарські виробники зможуть отримати компенсацію одноразово протягом 2023 року за одним із п’яти напрямків фермерства.
Зокрема, придбання в племгосподарствах великої рогатої худоби та садивного матеріялу плодово-ягідних культур, встановлення краплинного зрошення для плодово-ягідних культур і спорудження модульних теплиць.
Про це пише Галицький кореспондент.
«Наше завдання не втратити дрібне сільськогосподарське виробництво, яке відіграє важливу соціальну роль. Бо це — не лише продукти харчування, а й робочі місця. Дуже важливо зараз, щоб цей напрямок у сільському господарстві розвивався. Очевидно, що для цього його треба стимулювати, підтримувати різними програмами, як це робиться в країнах Європи», — зазначив Руслан Марцінківю
Зокрема, це:
- часткове відшкодування вартости придбання великої рогатої худоби (до 50% вартости за одну голову, але не більше 100 тис. грн)
- відшкодування власникам бджолосімей у разі підтвердження фактів отруєння бджіл (до 50 % вартости витрат на проведення досліджень)
- відшкодування вартости придбання рослин плодово-ягідних культур (до 50 % вартости, але не більше 200 тис. грн після їх садіння)
- відшкодування вартости матеріялів для встановлення системи краплинного зрошення плодово-ягідних культур (до 50% витрат після завершення монтажних робіт, але не більше 300 тис. грн)
- відшкодування вартости матеріялів для спорудження модульних теплиць (до 30 % витрат, але не більше 500 тис. грн);
- відшкодування вартости придбаних овець та кіз (від 10 голів овець та кіз у розмірі до 50 % вартости за одну голову, але не більше 100 тис. грн)
- утримання свиноматок (за утримання від 3 голів свиноматок по 3 тис. грн на одну голову, але не більше 50 тис. грн)
- утримання свиней на відгодівлі (за утримання від 5 голів свиней на відгодівлі по 2 тис. грн на одну голову, але не більше 100 тис. грн).
Також повідомляється, на виконання програми компенсацій, бюджетом громади передбачено видатки в розмірі 2,5 мільйона гривень.
Читайте також:
- Найбільший кизиловий сад планує власну переробку
- Мінімальний тоннаж суден буде збільшено
- Ічнянський завод побудував новий корівник