Нематоди можуть стати помічниками у захисті ґрунту від шкідників
У контролі ґрунтових шкідників як хрущі, дротяники, несправжні дротяники (мідляки, чорнотілки, ковалики), личинки озимої совки, пупарії мух господарям будуть помічниками ентомопатогенні нематоди.
Вони здатні уражувати близько 1000 видів шкідників сільськогосподарських і декоративних культур.
Про це розповів фахівець-нематолог Андрій Ковтун ексклюзивно для Superagronom.com.
«На українському ринку є такі продукти як вище зазначений Ентонем на основі виду Steinernema feltiae і Сциарид нідерландської компанії Koppert. Перший рекомендований для використання в зелених насадженнях міст і в закритому ґрунті, другий — у грибних господарствах. Крім того, є ще такі препарати виробника як Капсанем і Терранем (на основі нематод S. carpocapsae), NemAttackSf (S. feltiae) тощо», — розповів експерт.
Для захисту рослин найбільший інтерес становлять нематоди ряду Rhabditida з двох родин: Steinernematidae (налічує близько 100 видів) та Heterorhabditidae (близько 20 видів). Спектр комах-хазяїв для ентомопатогенних нематод із цих двох родин надзвичайно широкий, оскільки вони є полігостальними організмами і на відміну від, наприклад, трихограми не мають вузької специфічності до певного виду чи інших таксонів надвидового рангу (роду, родини) комах.
Вносити препарати на основі ентомонематод доцільно навесні у квітні-травні, а також восени протягом серпня-вересня. Норма застосування може варіювати в дозах від 0,5 до 2 млн. живих личинок нематод на 1 кв.м у залежності від сільгоспкультури, типу агроценозу, стадії розвитку і чисельність популяції цільового шкідника.