Позавчора Земля

Агрохолдинг з Кіровоградщини побудував автоматизований завод комбікорму

На одній з молочних ферм Кіровоградщини агрохолдинг «Агровіста» побудував комбікормовий завод.

Зараз підприємство з новим обладнанням від Buschhoff може собі дозволити працювати віддалено, з вдвічі меншою кількістю працівників та навіть з мікродозуванням і вітамінними препаратами. Втілити проєкт їм вдалося за підтримки комунікації з компанією «Сій Добро».

Про це спеціально для Kurkul.com розповів комерційний директор «Агровісти» Павло Фесюк. 

«Завдання для наших партнерів було непростим, адже обладнання треба було вмістити в розмір конкретної будівлі. Однак вони настільки оперативно та ефективно спрацювали, що під час цього переходу зі старого заводу на новий у нас не було зупинок у виготовленні кормів. Це для нас було найважливішим», — розповів Олександр Йоник, керівник елеватора.

Обладнання, яке тут встановили — це силоси для готових мелених зернових і для шротів, обладнання для дозування і місткості для мікроелементів: преміксів, солі та крейди. А також дробарку та змішувачі. Для власного молочно-товарного комплексу вони виготовляють комбікорм за дев’ятьма рецептами. Адже там є і бички, і сухостійні корови, є і молочні, є ті, що отелилися і ті, що чекають на запуск. Тож для усіх них різна рецептура корму.

«Завдяки сучасному виробничому процесу ми маємо можливість покращувати корми для наших корів мікродобавками та швидко змінювати рецептуру, залежно від потреби. Тому ми зосередилися на змінах раціону, які адаптують тварин до стресу, та на вентиляції, яка поліпшує їх фізіологічний стан», — розповів Павло Фесюк.

Раніше, на старому обладнанні, робітники працювали у декілька змін, іноді — цілодобово. Виробничі лінії часто виходили з ладу і потребували ремонту.

«На сьогодні у нас 2,5 тис. голів дійного стада, і головне завдання для нас забезпечити тваринам якісний раціон і комфорт. Нещодавно 1 млн доларів ми витратили на те, щоб їм було зручно — забезпечили якісну підстилку. Тепер працюємо над виробництвом власного корму, щоб краще адаптувати худопу до зміни клімату», — каже Павло Фесюк.

На підприємстві кажуть, Buschhoff найбільш відповідає їхньому сегменту, оскільки топові млини з потужністю за 20 т/год вже належать до іншого сегменту, другої ліги. Buschhoff виявився найбільш зручним, мобільним і прийнятним за ціною. Крім того, Buschhoff найбільш клієнтоорієнтований, адже має сервіс в Україні.

Потрібна реклама на сайті Zemliak.com?