15:40 Земля

Здав комунальну землю зі знижкою: на Запоріжжі голові сільради загрожує до 6 років тюрми

Поліцейські Запорізької області повідомили про підозру голові однієї із сільських рад Запорізького району. Посадовець всупереч закону здавав в оренду комунальні землі за заниженою вартістю, через що місцевий бюджет недоотримав понад 3,3 мільйона гривень, повідомляє ГУ Нацполіції в Запорізькій області.

Слідчі поліції та оперативники Управління стратегічних розслідувань встановили, що очільник сільради діяв в інтересах приватної компанії. Злочинна схема працювала без погодження з місцевими депутатами та всупереч офіційним нормам.

Правоохоронці задокументували два епізоди незаконної діяльності посадовця:

  • Жовтень 2023 року: Голова сільради самостійно, без обов'язкового рішення сесії, підписав договір оренди комунальної ділянки. Він встановив орендну плату на рівні 3% від нормативної грошової оцінки землі, хоча офіційне рішення ради вимагало 12%. Через таку «знижку» громада втратила майже 980 000 гривень.
  • Жовтень 2024 року: Діючи за аналогічною схемою, посадовець уклав ще один договір оренди. Цього разу збитки територіальної громади виявилися ще більшими й склали понад 2 382 000 гривень.

Загальна сума втрат для місцевого бюджету через незаконні дії голови ради перевищила 3 300 000 гривень.

На підставі зібраних доказів посадовцю повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Наразі фігуранту справи загрожує від 3 до 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, а також великий грошовий штраф. Процесуальне керівництво у справі здійснює Запорізька окружна прокуратура.

Усе про ринок землі

Новини, консультації, поради — усе, що буде корисно власнику землі