На Закарпатті створено маршрут Гуцульських сирних плаїв
Плай — це гірська стежка , отож Гуцульські сирні плаї — це мережа маршрутів гipcькими cтежкaми, кожен з яких веде на полонини, в гості дo гyцyлiв i знaйoмить зi cтoлiтнiми тpaдицiями cиpoвapiння, вiвчapcтвa i cкoтapcтвa в yкpaїнcьких Kapпaтax.
Пишуть про це організатори на офіційній сторінці в Facebook.
Вже цього року до культурно-туристичного маршруту організатори планують залучити щонайменше 13 локацій у Закарпатській та Івано-Франківській областях. А це — полонинські господарства, які є сертифікованими виробниками перших українських сирів з географічним зазначенням — Гуцульської овечої бринзи та Гуцульської коров’ячої бриндзи, сирні дегустаційні зали та Музей гуцульської бринзи в Рахові.
«На створення маршруту нас надихнула співпраця з французькими експертами, котрі працювали в Карпатах над реалізацією Проекту Geographical Indications in Ukraine/Географічні зазначення в Україні. Саме за зразком французької «Дороги сирів Савойї», наша команда розробила український автентичний проект «Гуцульські сирні плаї», — діляться організатори маршруту.
Організатори впевнені. що традиції і побут полонинських господарств — це те, що варто зберегти і популяризувати, адже вони є важливою складовою культурної спадщини України.
«Ідея видалася цікавою не лише нам і от ми отримали підтримку від Український культурний фонд та Державне агентство розвитку туризму України для реалізації проекту», — пишуть організатори.