Обробка фунгіцидами допоможе покращити врожайність суниці
Зібрати гарний врожай суниці садової досить важко, оскільки погодні умови не стабільні та можуть стати причиною розвитку хвороб та гнилей, що швидко поширюються.
Захист ягідника на початку та в кінці ЦВІТІННЯ можна провести фунгіцидом KITЧ (ципродініл, 375 г/кг + флудіоксаніл, 250 г/кг).
Ці діючі речовини ефективно захищають насадження від патогенів та істотно покращують якість плодів. Варто обробляти рослини кожні 5-7 днів з початку цвітіння.
Про догляд та захист плантацій суниці розповів незалежний експерт, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри садівництва і виноградарства Віталій Лапчинський спеціально для Kurkul.com.
Також у міру дозрівання врожаю полуниці можна спостерігати прояви білої та чорної гнилі. Проти гнилей рекомендується фунгіцид Тринол (фенгексамід 500 г/кг).
Також варто не забувати про загрозу для суниці прямо з ґрунту. Йдеться про борозняка (личинка хруща). Дізнатися про боротьбу з ним можна за посиланням.
Виростити суницю досить складно, особливо якщо на період цвітіння припадають травневі приморозки.
Для захисту насадження суниці укривають врозстил білим агроволокном (спанбонд) щільністю 32-50г/м2. Такий технологічний захід захищає ґрунт від випаровування вологи, прискорює його прогрівання, та захищає квітконоси від заморозків.
«Перед накриванням суниці слід провести весняний догляд за насадженнями. Культивація міжрядь забезпечує покращення повітрообміну в кореневмісному шарі ґрунту, активізує роботу ґрунтової мікробіоти, а внесення 50-60 кг/га азотних добрив сприяє активному відновленню вегетації рослин після зимового спокою», — рекомендує Віталій Лапчинський.
У весняний період, при різких перепадах температури повітря, під укриттям створюються сприятливі умови не лише для рослин суниці, а й для розвитку збудників борошнистої роси та сірої гнилі, адже формування конденсату при недостатній циркуляції повітря сприяє розвитку патогенів.
Симптоми сірої гнилі традиційно зʼявляються на бутонах та квітках, які спочатку коричневіють, а потім засихають. Водночас на ягодах виникають ділянки гниття, а в місцях ураження формується характерний сірий наліт міцелію гриба. Тому моніторинг посівів потрібно здійснювати від початку цвітіння до кінця збору врожаю.