Вчора Побут

В Україні оновлено методологію вимірювання прозорості громад

Програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine опублікувала суттєво оновлену методологію вимірювання прозорості у 100 містах України. 

У методологію вимірювання прозорості було додано більше 20 індикаторів, що стосуються стратегічних документів і програм, відбудови, взаємодії з ветеранами та переселенцями, енергоефективності тощо. 

Про це повідомляє  антикорупційна організація Transparency International.

Аналітики перевірять міські ради з 21 області за 70 індикаторами у 7 сферах. Водночас досліджуватимуть Київ, Вараш, Нетішин, Суми та Чернігів, бо попри утворення там МВА, міські ради продовжують виконувати свої функції.

«Відкритість міської ради, її підзвітність і спроможність залучати громадян до співуправління в місті – надзвичайно важливі для побудови чесного і дорослого діалогу між владою та суспільством. Зараз українці як ніколи потребують зрілого партнерства з тими, кому вони делегували повноваження та по суті довірили частину свого життя», — пояснила керівниця програми «Прозорі міста» Олеся Коваль.

Дослідження охоплює 7 важливих напрямів: відкритість, бюджет і закупівлі, комунальне майно, взаємодія з громадськістю, кадрова політика та доброчесність, послуги громадянам, реагування на виклики війни.

Частина критеріїв буде зарахована навіть за умови виконання онлайн, оскільки безпека і громадян, і представників міських рад має залишатися в пріоритеті.

З’явилися альтернативні індикатори для міст, які не можуть через виклики війни виконати основні вимоги дослідників. Ідеться, наприклад, про міста, де Міністерство цифрової трансформації тимчасово вилучило з публічного доступу набори відкритих даних. Або де немає необхідності створювати комісії щодо надання компенсацій за пошкоджене або знищене майно.

Потрібна реклама на сайті Zemliak.com?