Зарічанська громада почне заробляти з новими вітрогенераторами
На території Зарічанської громади Волинської області німецькі інвестори хочуть звести 22 вітряка для розвитку вітрової енергетики.
Очільник громади Ігор Пальонка переконаний, шо вітрова електростанція — джерело для наповнення місцевого бюджету та розвитку територій.
Про це у коментарі журналістам БУГу розповів голова Зарічанської громади Ігор Пальонка.
Закордонні партнери спільно з українськими бізнесменами готові вкласти в проект колосальні кошти. Йдеться про кілька мільйонів доларів. Потужність кожного вітряка становить 5500 кВт. Загальна висота одного вітряка — 140 м, лопасті — 70 м.
«Німецька компанія зареєструє підприємство для експлуатації станції на території об’єднаної громади, щоб таким чином сплачувались податки і мита до місцевої казни. А це суттєве поповнення гаманця громади: і земельний, і податок з доходів фізичних осіб від заробітної плати працівників. Бо ж ці вітряки хтось буде обслуговувати», — наголосив Пальонка.
Також дохід буде і від землі, на якій їх побудують. Ділянки інвестори вже намітили й далі будуть їх купувати, якщо це приватна власність. А, якщо комунальна, то громада даватиме її в оренду.
Наразі розробляється схема планування території Зарічанської ОТГ, яка й визначить місце, де їх можна буде звести. В подальшому будуть проведенні громадські слухання і зустрічі мешканців громади з інвесторами й проектантами.
«Перш ніж розпочати будівництво, закордонні інвестори проведуть всі потрібні дослідження про вплив вітрової електростанції на навколишнє середовище. І тільки після надання висновків екологічної експертизи буде остаточно вирішене питання побудови вітряків», — додав голова громади.
Вітрогенератор — пристрій, який дозволяє перетворювати кінетичну енергію вітру на електричну. Найменші на місяць можуть виробляти 20–40 кВт·год, найбільші — 1200–2400 кВт·год. Їх використовують для енергозабезпечення приватних будинків, котеджів, підігріву та освітлення теплиць, перекачування води тощо.
Вітрова електростанція дозволяє людству бути незалежним від нафти і газу, берегти навколишнє середовище, і нарешті — економити на споживанні електроенергії.