В Україні затвердили стратегію розвитку AgroTech
Для українського агросектору представлено стратегію розвитку AgroTech — сектор Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року (WINWIN).
Про це повідомляє Itukraine.
AgroTech — це перспективний напрям, який допоможе Україні інтегрувати технологічні рішення в стратегічно важливі сектори економіки: сільське господарство, харчову промисловість, біоенергетику та логістику.
Ключові можливості, які надає AgroTech:
- Зміцнення позицій на глобальному ринку — розвиток технологій дасть змогу перейти від експорту сировини до виробництва інноваційної продукції з високою цінністю.
- Подолання дефіциту кадрів — автоматизація та роботизація компенсують нестачу людських ресурсів і забезпечать стабільність виробництва.
- Відновлення земель — дрони для моніторингу та роботизовані системи сприятимуть розмінуванню й підвищенню продуктивності сільськогосподарських земель.
- Стійкість до змін клімату — використання сучасних технологій та цифрове управління водними ресурсами дасть змогу зменшити вплив клімату й підвищити врожайність.
- Модернізація тваринництва — використання AgroTech-технологій для виробництва рослинної альтернативи м’ясної продукції.
«Наша мета — створити умови для масштабування інновацій та залучення інвестицій у цей стратегічно важливий напрям. AgroTech — це не лише цифровізація, а й нові можливості для економічного зростання. Усі секторальні стратегії так чи інакше взаємоповʼязані, і ми бачимо в цьому велику перевагу», — зазначила Валерія Іонан, Заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
Секторальна стратегія AgroTech – це аналіз сектору та можливостей разом з баченням потенційного розвитку напряму, який допоможе цифровізувати, автоматизувати й підвищити ефективність сільського господарства та харчової промисловості. Стратегія пропонує розглянути можливість упровадження цифрових рішень, штучного інтелекту, Інтернету речей та роботизованих систем для оптимізації виробництва й ресурсів.
Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Офісом ефективного регулювання BRDO, за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Секторальні стратегії структуровані за підтримки Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.