Агрофірма з Вінниччини для сівозміни обрала цибулю
Фермерське господарство «Дзялів» з Вінниччини вирощує цибулю другий рік. Овоч обрали як сівозміну. Починали з 12 га, а цього року площі збільшили до 45 га, з яких зібрали біля 2,5 тис. т (врожайність 40-50 т/га). На наступний рік площу розширять ще на 5 га.
В полі розташований автоматизований полив, тому врожайність дещо більша, ніж при звичайному вирощуванні.
Про це ідеться в ексклюзивному матеріалі Latifundist.com.
«Ми прив’язані до поливу і сівозміни. На одному полі декілька років поспіль не можемо вирощувати овочі. У нас є вузол поливу, тому навколо нього кожен рік по 50 га можемо виділяти під цибулю. Ось це і є наша сівозміна», — каже В’ячеслав Шершун, директор і співвласник підприємства «Дзялів».
Агроном підприємства Владислав Пальчевський теж відмічає, що головне у вирощуванні цибулі волога, від якої залежить поява дружніх сходів. На наступний день після посіву поле обов’язково треба поливати незалежно від того є волога у ґрунті, чи не має.
Аграрії поділилися порадами, щодо вирощування цибулі в різних регіонах України:
- Якщо у південних областях ґрунт під посів готують навесні, то на Вінниччині це треба робити восени. В регіоні переважають суглинки, тому без дощу — ґрунт суцільна грудка, а після дощу тиждень стоїть болото.
- Далі — посів у строки та вчасний полив. Наприклад, «Дзялів» мало невдалий експеримент з вирощуванням озимої цибулі саме через невчасний посів. В регіоні її треба сіяти у 20 числах серпня, а підприємство через затримку зрошувального обладнання посіяло тільки 5 вересня. Через це отримало погані сходи.
- Наявність спеціальної техніки. Щоб посадити і зібрати цибулю потрібні грядкоутворювач, сівалка, обприскувач, косарка, за допомогою якої викопують плоди та збиральний комбайн.
На підприємстві кажуть, загальна сума інвестицій в проєкт складає близько 200 тис доларів. За підрахунками, він має окупитися за 4-5 років. Кошти на обладнання і техніку вкладають як власні, так і беруть в банках.