Єдина в Україні станція птахівництва працює в умовах війни
В Україні з 1938 року працює єдина Державна дослідна станція птахівництва НААН України.
Під час війни станція не зупинила роботу, однак мала проблеми з логістикою. З кормом та грошима допомогли громадські організації.
Про це повідомляє Національна академія аграрних наук України.
Станція у селі Бірки — єдина в Україні наукова установа в галузі птахівництва, яка зберігає унікальну колекцію українських порід і популяцій домашньої птиці.
«Так склалося, що село Бірки, де розташована Державна дослідна станція, вже майже протягом 100 років, є столицею наукового птахівництва України. В радянському союзі було всього два інститути птахівництва — один під москвою й один у нас. Все, що розроблялося для птахівництва, було зроблено саме в Бірках», — каже Олег Катеринич, директор дослідної станції птахівництва.
Також повідомляється, на зараз на станції близько 2-2,5 тис. курей різних порід. За рік, з лютого по частину червня, фахівці отримують 100, 130, 140 яєць від однієї курки. Відсотків 20 — це харчове яйце, інші — під реалізацію. Близько 25 тис. яєць щорічно у вигляді інкубаційного яйця станція відправляє майже в усі регіони України.
Науковець Олег Катеринич зазначив, цього року через війну стадо не відтворювали — не садили добовий молодняк для себе. Зараз птиця доросла, її залишили на другий рік.
Читайте також:
- KSG Agro запустив цех на 2,4 тис голів на свинокомплексі
- На Донеччині росіяни знищили тисячі голів худоби
- Майже 20% всіх корів України перебувають в зоні бойових дій