Лариса Завірюха: Завдяки біодобривам із 10 соток зібрали майже 3 т картоплі

Родина Завірюх із Золотоніського району на Черкащині цьогоріч на власній присадибній ділянці традиційно садила овочі. Зокрема, багато місця було відведено під картоплю. Однак уже другий рік поспіль господарі проводять експеримент — під час вирощування картоплі вносили біодобрива.

Господарі засадили 10 соток під картоплю — на це пішло 300 кг посадкової (насіннєвої картоплі). Власники хотіли менше приділяти уваги на постійний догляд за картоплею, оскільки господар далекобійник, тож займатися городом часу немає. Дружині самій приходиться доглядати за господарством та ділянкою.

«Ніяких добрив не давали. Але одночасно з посадкою картоплі внесли біодобриво ЯРОС. Потім додавали цей біопрепарат під час обробітку проти бурʼяну. Через місяць був зроблений повторний обробіток. У кінці літа все скосили, приступили до збору урожаю. Звернули увагу, що картопля була чиста, земля пухкою», — каже пані Лариса.

Господиня каже, що картоплю жодного разу не сапували, каже, що це хороша економія часу та сил.

Коли прийшов час копати картоплю, то господарів вже могли зробити висновок, наскільки ефективним було добриво та догляд. У результаті родина Завірюх отримала повністю здорову картоплю, дрібних бульб практично немає.

«Отримали урожай із 10 соток — близько 3 т. Частину картоплі навіть довелося продати, оскільки для власних потреб того урожаю було б нам навіть забагато», — усміхається пані Лариса.

Урожай картоплі

Зрештою, господиня каже, що використання біодобрив для картоплі має низку переваг: не потрібно наймати машину, щоб його привезти, наприклад, перегній; також можна обійтися без додаткових рук для перекопування перегною на городі, так як жінці це робити важко. Зрештою, можна обійтися без додаткових добрив і зекономити кошти. До всього, біопрепарат максимально простий у використанні.

«Хочемо, щоб наш досвід побачили інші городники, тому що робота ця дуже важка. Постійно займатися городом не завжди вистачає часу та сил, вже не кажучи про внесення перегною. Тепер на наступний сезон впевнена, що точно буду мати час на перепочинок. Цей препарат дійсно працює та допомагає», — каже власниця городу Лариса Завірюха.

Біодобриво можна починати використовувати при посадці, як це зробила власниця городу. Але краще починати з обробітку після збирання врожаю — восени, по ґрунту під культивацію чи боронування глибиною 7-14 см. Зазвичай працюють оприскувачем. Воду краще використовувати відстояну, після додавання препарату варто зачекати 7-10 хвилин, після чого розпочинати роботу.

Навесні внесення по листу біодобрива ефективне до цвітіння — у цей час зростає потреба рослин у поживних речовинах. Також додаткове живлення знадобиться рослині одразу після цвітіння, тож обприскування проводять знову.

Застосовуючи добриво для картоплі на своїх полях та на городі, можна не перейматись, що рослина залишиться без поживи. Біопрепарат активує накопичення в ґрунті необхідних поживних речовин та стимулює ріст і розвиток рослини. 

І як доводить практика аграріїв та городників: краще працювати враховуючи цю взаємодію — у здоровому, насиченому необхідними елементами ґрунті зростають міцні здорові рослини. І внаслідок цього рослина максимально реалізує свій генетичний потенціал.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.